| anonim_4396 a întrebat:

..am intrat in concediul prenatal........cati bani voi lua de la servici?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Concediul prenatal este in procent de 85%, din media veniturilor lunare din ultimele 6 luni.

| nicky a răspuns:

Daca nu ma insel 85 % din salar.

| borsec a răspuns:

Pai depinde si ce salariu ai.
Daca salariu pe luna este minim pe ec atunci 600 iar daca il ai mai mare 85%, din cel net ma refer.

| yami a răspuns:

Minim 8 mil si max 40 mil..depinde de salar

| miry a răspuns:

Daca pe cartea de munca ai salariu minim iei 2 milioane alocatia si 6 milioane indemnizatia iar daca ai salariu mare iei 85 la suta din el, depinde