| toja a întrebat:

Buna ziua!
Am o familie alcatuita din 4 membrii.De 1 an incoace parintii mei se cearta aproape in fiecare seara, cateodata se si bat.Eu cu fratele meu cand ii vedem incepem sa plangem amandoi si suferim foarte mult.As vrea si eu un sfat de la voi!

Răspuns Câştigător
| cosmin_2318 a răspuns:

Daca nu se pot intelege de vb buna sa divorteze. daca nu sa plece unu din ei de ex la munca in strainatate.macar pana cresteti voi mai mari, banuiesc ca sunteti mici, cand o sa cresteti o sa puteti pune piciorul in prag si nu o sa mai faca tata atat k1 cu mami tau.fii tare capul sus fii barbat. nu lasa tristetea sati strice viata.ai grija de tine

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte greu de dat un sfat bun, mai ales ca nu spui motivele certei si nici varsta voastra.
Totusi, sunt de parere ca ar fi bine sa vorbiti, amandoi fratii, cu fiecare parinte in parte, sa le explicati frumos ca sunteti foarte speriati de certurile frecvente si sa ii rugati sa-si rezolve pasnic diferendele.
De asemenea nu ar strica sa vorbiti, in acest sens, cu rude sau prieteni de familie care au influenta asupra parintilor si sa ii rugati sa discute cu acestia.
Mai puteti ca voi sa va comportati foarte frumos, sa le aratati, prin vorbe si fapte, dragostea voastra si sa ii ajutati in treburile casnice dupa puterile voastre. Succes si s-auzim numai de bine!

| DdDdde a răspuns:

De obicei probleme se rezolva discutand. Vorbiti cu parintii vostri si explicati-le ca nu vreti sa se mai certe sau inainte aflati motivul pentru care se cearta...straight face

| m@ri@ a răspuns:

Afla care este motivul certei. spera ca se va rezolva

| smecherul222 a răspuns:

Sall TOJA iti spun eu ce trebuie sa faci caci si la mine in familie a fost la fel. Trebuie sa plece unul dintre parinti max 5 sap si o sa vada ca le este mai bine in preuna.Incearca! Sper sa mearga.Mult noroc.Si iti doresc numei binele.