| renault a întrebat:

Buna ziua as avea si eu itrebare daca pote sa-mi raspunda cineva cat mai urgent si cat mai la sigur sunt isurat de 11 ani si sotia se comporta f ciudat de cateva luni f rece fata de mine nu mai avem relati sexuale pote dupa 1 saptamana daca insist eu f mult nu mai ma lasa sa o sarut nu mai are atragere fata de mine nu simte nevoia de a avea relati sexuale cu mine nu mai simte nevoia doar daca insist f mult si mai o intrebare as avea dupa o saptamana de zile daca nu a-m relati sexuale cu ea nu ar trebui sa se simta diferenta la uter adica sa fie mai greu de patruns si nu f usor sa se simta mai stramta la uter?! ia-m propus sa mergem undeva la detector de minciuni sa vad ca nu ma minte in legatura daca ar fi un el la mijloc si s-a suparat f tare pe mine si mi-aspus ca pentru asta nu mai pote sa continue relatzia nu mai accepta pentru ca a-m jignito si nu ar face testul la detectorul de minciuni ar putea sa fie ceva la mijloc un el etc, la relatia sexuala sa nu se simta o diferetza de mai stramt la ea parca din contara mi se pare ca este vice verso cum as putea sa-mi dau seama daca este un el la mijloc?!

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Nu intodeauna, in astfel de cazuri, exista o a 3-a persoana!
ai inceput cu stangul!
mie daca imi zicea sotul meu... ce i-ai spus tu sotiei tale...manca rece 1 luna!
acum serios!
normal dupa o anumita perioada de timp in care o femeie nu a avut relatii sexuale VAGINUL (nu uterul)se mai stramtoreaza, dar saptamana, parerea mea e ca este putin timp e nevoie de vreo 2-3 saptamani!
dar daca tu, tot crezi ca ea te inseala, urmareste-o, uita-te in teleonul ei mobil la mesaje, sau pune pe cineva in care ai incredere s-o urmareasca!
dar sa stii de la mine, ca,,, daca relatia voastra a ajuns in asemenea stagiu...nu va mai dura mult!
daca unul dintre parteneri isi pierde increderea in celalat, si intervine gelozia...nu mai are zile multe!
incearca totusi si vorbeste cu sotia ta, calm, si intreab-o de ce i-a scazut apetitul!
si eu am momente cand, nu am chef... dar asta nu inseamna ca am pe altul!
e vina, greutatilor...cand vezi ca este nevoie de una, alta ...si bani nu sunt, tu crezi ca iti mai vine chef!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ajungi cu penisul in uter ci numai in vagin. Si nu, intr-o saptamana nu are cum sa se stramteze vaginul. Ar trebui minim 1-2 ani fara relatii sexuale ca sa simti vreo diferenta, ca sa fie, asa cum spui tu, mai stramta.
Esti sigur ca nu e mai rece datorita banuielilor tale, datorita faptului ca o haituiesti, ca esti gelos fara motiv? Asta e un motiv foarte bun pentru ca o femeie sa se raceasca de sotul ei. Mai ales ca tu ai niste idei cel putin stranii: auzi, sa se stramteze vaginul dupa o saptamana de abstinenta..., Eu asa ceva nu am mai auzit si mi se pare ca esti un pic paranoic si gandirea ta a alunecat pe o panta periculoasa si de neinteles pentru un om obisnuit.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Deja ai primt cele mai bune si corecte raspunsuri, pe care daca vrei, uite ti le confirm si eu, inca o data, stimate Reanult! Si in plus, sa stii ca femeile sunt mult mai complicate decat noi, barbatii! Ele au probleme din cauza ciclului, a hormonilor, a vremii, a somnului, a serviciului (unde pot avea probleme foarte stressante, si un sef cicalitor.) a problemelor legate de cresterea si educatia copiilor, si inca multe altele! Oare cand te duci s-o saruti, nu mirosi...neatragator? Ai incercat sa stai frumos de vorba cu ea, cu vorba buna si blanda? Ea poate fi atat de afectata de problemele ei, incat sa nu mai simta nevoia de apropiere, pentru multa vreme! si, si acolo cu stramteala, ai cam incurcat-o putin, ti-au explicat deja Doamnele Experte, colegele noastre! Si nu trebuia s-o jignesti cu mersul la detector! In locul tau i-as lua un buchet de flori superbe, si i-as cere iertare! Da dovada de maturitate si intelepciune si afectiune fata de ea! O sa ai numai de castigat! Success! Stai linistit, nu are pe nimeni, e doar foarte obosita si stressata!

| Munchkin a răspuns:

Din ce ne spui tu, mai mult ca sigur este un "el" la mijloc. O femeie nu se comportă aşa din senin, mai ales dacă este vorba de o căsnicie de 11 ani. Încearcă să mai discuţi cu ea pe tema asta. Dacă nu vrea să discutaţi, cel mai bine ar fi să o urmăreşti sau să angajezi pe cineva să o urmărească, iar dacă are pe altcineva cea mai bună soluţie este divorţul.
Baftă!

| bluerose a răspuns:

Din pacate, din ce spui mai mult ca sigur e vorba de alt barbat. Ar trebui sa ai o discutie cu ea si...succes!

| snepy a răspuns:

Salut, imi pare rau sa aud asta, nu ma pricep foarte bine la lucruri de genul, dar poti face in asa fel incat sa o urmareasca cineva in timp ce tu lucrezi, sau ea pleaca undeva, daca nu vrea sa spuna adevarul, sau poate se masturbeaza

| gabriela_7862 a răspuns:

Dragul meu, pentru linistea si binele relatiei voastre, pe care presupun ca doresti s-o pastrezi, trebuie sa DISCUTATI, sa COMUNICATI! nu se poate ca dupa 11 ani ea sa se indeparteze de tine pur si simplu si tu sa stai si sa astepti... ce? sa-ti ceara ea divortul? un detector de minciuni sau undetectiv care s-o urmareasca n-ar face decat fff mult rau, pentru ca si-ar pierde total increderea (si pe buna dreptate) in tine. de aceea, din tot sufletul te sfatuiesc, nu mai astepta! vorbeste cu ea, intreab-o ce s-a intamplat si cum ai putea sa ai cu ea aceeasi relatie ca la inceput. te astept cu vesti bune. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Detectorul de minciuni se aplică într-o cauză penală, nu în situația ta.
Trebuie să comunici foarte deschis cu ea.
Hoțul neprins, este negustor cinstit. Atâta timp cât nu ai prins-o în fapt, nu poți să-i aduci astfel de acuzații. Este și normal să se simtă jignită. Încrederea dintre voi dispare ușor, ușor și îi ia locul teama și nesiguranța. Poate trece printr-o fază emoțională mai puternică, dereglări hormonale, irascibilitate, etc.
De ce nu mergeți voi amândoi, ca doi porumbei, într-un miniconcediu, undeva rupt de viața cotidiană?
Vaginul unei femei nu se strânge dacă nu a avut contact sexual o săptămână, o lună, un an.
Numai în situația unui viol, vaginul femei se strânge (se contractă mușchii vaginali), de aici și semne de violență în sfera genitală: ruptură de vagin, sângerări, etc.
Când o femei face dragoste și se simte bine, vaginul se dilată puțin. Asta este una din "secretele" femeii că s-a simțit bine cu un bărbat, nu "vice verso" sau "ce largă e!".
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helllo nenea, mata esti problema nu femeia! bre, e o reactie chimica dar iti trece, stai linistit, neuronii sufera o stramtorare provizorie dar revin la forma initiala, sa speram ca nu sufera schimbari majore! aoleu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand tu nu te prea pricepi la partea asta cu sexul si cred ca aveti vreo 32-35 de ani. Asa ca, du-te si tu la un medic si intreba, vezi cum poti sa o satisfaci, cum sa o atragi. Am vaga impresie ca nu prea stii sa te apropii de ea. Nu cred ca te inseala, dar cred ca nu e multumita de "prestatie" si ca esti cam egoist. Chestia cu detectorul este ilara de-a dreptul, pentru mine, dar pentru ea cred ca este o mare jignire. Si, faptul ca tu crezi ca ar trebui sa fie mai stramta, ma face sa rad in hohote. Crezi ca altul a lucrat pe acolo? Nu, mai draga, pot sa pun pariu ca tu esti vinovatul. Nu esti atent si la dorintele ei, ci cred ca tu iti faci...norma si ciao! Daca tu esti multumit crezi ca si ea este? Ia, discuta cu ea frumos ce nu ii place si cum i-ar placea etc. Ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, dar pot sa "fac" si eu o intrebare la intrebare? In afara de andrutza, zazu si legiuitoarea si, subsemnata, celelalte persoane care au raspuns, cati ani au si ce experienta de viata au?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Întrebare întrebătoare: ...de...ce...ești...rea...tanti...Oliana?
Lasă-i să răspundă, indiferent de vârstă, sigur învață ceva și din întrebare, dar și din răspunsuri.
Cu respect.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legi-Ma tem ca unicul lucru bun din anumite raspunsuri o sa fie"legea pumnului"raspunsurile uneori sunt cu dus si intors mai ales cand e vorba de personaje "stelate" ca acesta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cea mai mare prostie pe care am auzit-o! Nu se simte diferenta, clar.Muschii sunt elastici doar nu o sa fie fecioara pentru ca nu a facut sex o saptamana -doua! Nu cred ca exista un el. M-as simti de-a dreptul umilita si furioasa sa aud chestia cu detectorul de minciuni si cred sincer ca te-as si bate! Un motiv are e clar.Afla ce este! Poate e plictisita sau nu faci ceva ca lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iera un iel.atuci iera mai atenta cu tine sa nu ati dea de gandit si raspundea avansurilor tale.asa ca ar putea fi stresu, sau mai schimba tu tactica de abordare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. parerea mea e ca cea mai bun remediu este sa comunici cu ea. intr-o relatie e foarte buna comunicarea [nu conteaza ce fel de relatie este. ] si sa stii ca nu`i cazu de divort. se poate rezolva. daca comunici cu ea. poti rezolva problema. si daca nu vrea... incearca sa o convingi. poate sa i trimiti mesaje pe telefon ca sa le citeasca cand e singura. si sa o rogi sa te asculte.
sau. intr-o zi inainte sa plece de acasa. cu 5 min incui toata casa. toate usile. si iei cheile si`i spui ca n`o lasi sa plece pana nu vorbeste cu tine. macar sa-ti spuna adevarul. si sa rezolvati problema chiar daca se intampla ceva rau la sfarsit. cum ar fi sa va despartiti. sau eu stiu. altceva. [ideea e cam nebuneasca dar poti incercabig grin]
gasesti tu cevahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi fratelo cauta-ti alta...sau dutela curve cu un durex xxl ca alea o sa te iubeasca sigur:Xsi o sa vrea sa eu dai si sus si jos si in spate si peste totlove struck succes

| pababiba a răspuns:

Daca nu ai copii las-o, ai stat 11 ani cu ea ca sa se poarte asa? Vrei sa ajungi sa stai cu ea doar de ochii lumii? Nu e de ajuns, de aici pana la a cadea in patima bauturi, depresiilor si alte chestii din astea naspa nu e decat un pas, femei sunt pe lume si daca ai ajuns sa te confesezi pe TPU inseamna ca o iubesti si cauti alinare, dar nu uita ca daca e si al 3-lea atunci nu mai e bine! Normal ca i-ai pus intrebarea aia cu inselatul pentru ca doua persoane adulte ar trebui sa comunice si sa poata avea discutii deschise! Las-o nu fii fraier nu iti manca tineretea (sau ce a ramas din ea ) pentru o femeie cu care nu te mai intelegi! Daca ai copii atunci situatia e nitel mai naspa numai ca trebuie sa te gandesti si la tine nu numai la altii!

| pababiba a răspuns:

Stupid! Got it! Asta credeam ca se va intampla pentru ca nu sunt de acord cu toti! Dar toti credeti ca omul asta nu a incercat metoda aia soft? Eu cred ca da! Experienta de viata, am multa crede-ma, nu am chef sa o insir aici, numai ca ganditi-va si la bietul om, care vine dupa o zii de munca acasa si isi gaseste nevasta stand in pat, si cand el se pune langa ea, o simte rece, ea nu il baga in seama, se poarta cu el ca si cu cel mai mare dusman al sau si nu vrea sa discute cu el! Ideea cred ca ti-ai format-o deja despre ce ar trebui sa faci, si nu cred ca sfatul meu este cel mai bun, numai ca eu unu asta as face, nu as ezita nici un minut!