| Mihaita_Liviu_1987 a întrebat:

Suntem un cuplu de 24 si 27 de ani din Iasi aflati intr-o situatie disperata intrucat respectivul cuplu ce urma sa ne fie nasi ne-au lasat in ultima luna din motive personale si ne dorim din tot sufletul sa nu amanam nunta.
Nu avem nici o pretentie materiala (cu exceptia lumanarilor si biserica) ci doar sa ne fie parinti spirituali.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Altii au patit beleaua cu cateva zile inainte de nunta dar tot s-au descurcat ---asa si voi!

| BiuL a răspuns:

Voi nu aveti prieteni? Va gasiti parinti spirituali niste necunoscuti pe TPU? Serios. Cautati fosti colegi de liceu, faculta, colegi de serviciu, prieteni, vecini, oameni sa ii cunoasteti cat de cat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si dati anunt pe TPU? pe bune? Nu mai aveti cunoscuti?

| stlucian a răspuns:

Va doresc CASA DE PIATRA dar daca as locui macar in judetul IASI as putea sa iau legatura cu cateva neamuri.Sunt pe jumatate moldovean(mama din Dumesti) si nu mi-e rusine cu asta dar poate o discutie cu ceva prieteni/apropiati v-ar scoate din incurcatura sau poate se razgandesc nasii!?

Cu acest anunt o sa aveti probleme pentru ca se vor oferii poate multi doar pentru un castig indiferent de care(o distractie) care nu vor fi in veci "parinti spirituali"asa cum ii doriti! Aveti, si acum vorbesc pentru amandoi, grija pe cine alageti!

D.P.M.D.V. puteti alege si o familie mai invarsta dar cu ani de casnicie in spate si poate stau langa voi dar nu le-ati dat importanta! Bunicul meu Dumnezeu sa-l odihneasca spunea : fa-ti casa dar te uita si ce face vecinu; poate a ta e mei buna!

| StalkerSoul a răspuns:

Mda, nu stiu ce sa spun discutati cu ei. daca nu vor. sigur gasiti pe cineva apriopiat de voi care sa va cunune. Casa de piatra.

| bbu2eugen a răspuns:

Discutati cu ei. urat din partea lor fix in ultima perioada incercati sa ajungeti la o discutie serioasa cu ei si explicatile. Casa de piatra

| AlinG5 a răspuns:

Imi pare rau pentru voi, va urez o casnicie frumoasa. Incercati sa comunicati cu ei sa clarificati lucrurile, poate in cele din urma se vor razgandi, incercati sa purtati o discutie serioasa.