| Destiny26668 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o problema. Nu mai vreau sa fiu cu un baiat, nu mai simt nimic pentru el. Avem 7 luni de relație dar eu nu mai vreau, părinții mei oricum nu sunt de acord cu el, ne certam 1 data la 2 zile si atunci iese totul urat înjurături țipete plânsete. Plus nu vreau asa ceva, am doar 17 ani jumate si am toată viata înainte. Ma supăr prea mult in relația asta..si voiam sa va zic.el nu ma lasa sa ma despart de el, imi spune ca o sa vina la mine la usa o sa faca ca nebunul, la liceu nu o sa ma lase in pace si tot asa.ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Stai linistita, nu are el atat tupeu incat sa-ti bata la usa, lasa-i un mesaj in care ii spui tot ce te deranjeaza, dupa block : facebook, wapp, nr de telefon etc. Daca nu o sa te lase la liceu vorbeste cu parintii in cel mai rau caz, sau un prieten. Ce mi-ai descris mai sus, nu pare a fi o relatie, el pare obsedat de tine, vrea sa te controleze.
O zi buna!

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Sa te desparti de el.Nu trebuie sa stai langa o persoana care nu te face fericita. E un imatur daca incearca sa te sperie si probabil ii e frica sa ramana singur pentru ca la ce comportament are, cu siguranta ii va fi greu sa mai gaseasca pe cineva. Nu te merita! Spune-le parintilor tai si ei te vor ajuta sa scapi de el!

| Mayar a răspuns:

Noh, mi se pare foarte dragut din partea lui sa nu renunte asa usor la tine. Cred ca si tu ai o problema la cap, ca prea iti sare tandara. Pune-te si zi-i ca vrei sa purtati o discutie serioasa, si vorbiti despre ce nu va place unul la altul, ce ar trebui schimbat, sugetii, etc, fara sa va suparati, adica fara sa iti sara mustarul si fara sa faci vreo aluzie jignitoare la adresa lui. Si el la fel. Ii spui. Deja sunteti aproape majori, cred ca puteti si sa va prefaceti ca sunteti adulti, comportandu-va ca atare. Daca omul a putut fi cu tine 7 luni, eu zic sa iei treaba in serios si sa discutati calm, rational si obiectiv despre problemele relatiei voastre.

| Lawliet14 a răspuns:

Spune-le parintilor tai sa vorbeasca cu familia lui, alaturi de odrasla lor! Daca tot nu iti da pace, te adresezi politiei. Iar ai tai sa le zica ca va interveni si politia daca nu se opreste. Asta e un dement.

| n1445 a răspuns:

Spune-i ca tu nu vrei sa te consumi pentru nimic, ca nu mai simti nimic pentru el. Rupe orice legatura cu el si daca continua sa te deranjeze ai parinti, iar in cel mai rau caz poti apela la politie pentru hartuire.

| Anania_Anania_1996 a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai doar ei o sa te ajute in asta.Le spui exact ce simti si le spui ce a spus si el pentru ca altfel nu vei scapa de el asa ei vor lua masuri.