| cosminboy12 a întrebat:

Bunica mea a divortat de sotul ei, bunicul s-a recasatorit cu alta femeie si are o casa in Romania ca el a muncit in Spania si acolo s-au gasit faza naspa e ca bunica nu mai vine la mine acasa ca a venit in vizita la mine sotia bunicului si ia zice ca nu mai vine dupa ce a venit scorpia aia grasa (e putin grasa), faptul ca am rugat-o sa vina la mine acasa si tot nu vrea se duce in vizita pe la tara cu bani pe la unii pe la altii dar la mine nu mai calca cum credeti ca ar trebui sa o conving sa vina la mine pentru ca nu a mai venit de 3 ani de cand bunicul a venit cu „scorpia" funda!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nimeni nu trebuie sa faca ceva fortat.
Daca te-ar iubi atat de mult, ar trece peste totate si ar veni sa-si vada nepotul.
Dar se pare ca bunicuta ta, nu doreste sa te vada, daca ar fi dorit, putea sa te cheme sa va intalniti in alta parte, nu crezi? inceraca sa te obisnuiesti cu aceasta idee...
De fapt ce te deranjeaza pe tine? faptul ca nu vine la tine, ori ca ajuta pe altii cu bani si pe tine te-a uitat?
O zi buna sa aihappy