Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2765090intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
1 Oct
SATI 267.556AFISARI
142.676VIZITE
129.158V. UNICI
16 Iunie 2009
Anonim intreaba:

Cand esti insarcinata e posibil sa ai dureri de burta ca in perioada de ciclu?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 17 Iunie 2009 07:18
    Brigaela a răspuns:
    Da, in primele luni ai niste dureri care seamana cu cele menstruale. E foarte important sa mergi la un ginecolog pentru a te asigura ca atat tu cat si bebelusul sunteti in regula si a durerile nu au o semnificatie grava.
  • 16 Iunie 2009 15:53
    tundenana a răspuns:
    Este posibil... durerile de burta seamna mult cu durerile premenstruale... insa ar fi bine sa vb cu un ginecolog... daca vrei sa pastrezi sarcina trebuie facut niste analize si niste ecografii sa vezi daca totul e in regula... nu e bine sa doara burta... durerile de burta pot fi un semn ca ceva nu este in regula ...pentru linistea ta si santatea ta si a viitorului bebelus discuta cu un gicolog... multa santate
  • 16 Iunie 2009 14:51
    dicarmencitta1957 a răspuns:
    Da, pana pe la vreo trei luni asa am avut si eu, bine ca nu aveti si sangerari, mergeti la medicul de care apartineti si o sa va dea tratament.Multa odihna si fara prea mult efort in aceasta perioada. Daca aveti probleme cu sarcina exista si serclaj.Succes.
  • 18 Iunie 2009 23:45
    Raspuns anonim:
    Da, este posibil si se numesc contractii si la inceputul sarcinii in mod special sunt foarte periculoase. fuguta la medic!
  • 29 August 2010 20:23
    Raspuns anonim:
    Eu sunt in luna a patra si am si eu dureri de burta, doctorul spune ca e ceva normal.chiar ieri am auzit bataile inimi la copilasu meu
  • 10 Ianuarie 2011 11:43
    Raspuns anonim:
    Buna! am si eu o intrebare, se poate sa te doara in capul pieptului cand esti insarcinata? mi-e greata de cateva zile, dar ma doare in capul pieptului, nu f rau, dar nu e ca durerea premenstrualastraight face