| De4425 a întrebat:

Cand faci pauza intr-o relatie, in timpul ala iti mai scrie persoana iubita sau de fapt nu mai vorbesc deloc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In dragostea adevarata nu se ia pauze!
Se ia pauze in realatiile care nu mai merg si nu mai sunt sentimente, cautandu-se de fapt un alt iubit/ sau iubita.

| minrest a răspuns:

''Pauza'' asta e un eufemism pentru despartire, fie ca se tine legatura, fie ca nu.

| Daniel9988 a răspuns:

De ce sa faci,, pauza''? Dragostea stie de,, pauza''? Ori despartire ori impreuna.

| Goddess23 a răspuns:

Depinde dar de obicei cand iei pauza nu tii legatura cu persoana iubita insa asta afecteaza relatia pentru ca se produce o raceala intre cei doi.