| Giulya93 a întrebat:

Care credeti ca este varsta potrivita, pentru a se casatorii un barbat? Dar o femeie?

Răspuns Câştigător
| Ana a răspuns:

Barbat - 27 de ani
femeie - 25 de ani

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cica femeile se ofilesc mai repede! Baietii sunt cu adevarat groaznici! Onutule, uita-te la Boc, si are parca doar 44 de ani si uita-te si la Monica Tatoiu -56?! Barbatii ofilesc femeile! O fata e bine sa se casatoreasca dupa 20 de ani si un baiat dupa 23 de ani! Nu sunt frumosi mirii mai in varsta, doar daca nu sunt ofiliti! Chiar si mamicile, sunt mai frumoase si mai intelegatoare cand sunt mai tinere!

| Zenithf a răspuns:

De la 18 in sus, de la 16 in sus. Cu mici amendamente, cum ar fi sa aiba amandoi o situatie, sau cel putin ca parintii lor sa ii ajute mult, mai ales in cazul in care casatoria lor o sa rodeasca. big grin
Asta daca ai in vedere ca cei care fac sex in afara casatoriei curvesc, dupa cum scrie in Biblie. thinking

| Razvan a răspuns:

Pana in 30 de ani, pentru fete.La baietii e fara limita, ei se conserva mai bine in timp, femeile se ofilesc cam repede

Elianna
| Elianna a răspuns:

22 la femei, 25 la barbati!

| Daria a răspuns:

Dupa 20-22 de ani.Pe la 24 e perfect.happy

| Alina0491 a răspuns:

Varsta potrivita e atunci cand simti ca a venit momentul sa te casatoresti si atunci cand ai gasit persoana potrivita langa care sa imbatranesti!

| Duhovnicul a răspuns:

Pai si oricum se casatoresc impreuna ca nu separat, eu spun ca de la 25 ani in sus, sa ai si facultatea terminata, eventual si un job si sa fi pe picioarele tale sa te poti descurca.
Casa de piatra :*

| nicusor19 a răspuns:

Dupa parerea mea varsta potrivita pentru casatorie este:
pentru barbat 25-26 de ani,
Pentru femeie 24-25

| nekane a răspuns:

Dragostea nu are varsta!

| petronela_4784 a răspuns:

Femeia 24-25 de ani iar barbatul 25-26 de ani!

| rebelde007 a răspuns:

Eu personal nu cred ca exista un tipar. Atunci cand simti ca poti lasa sa intre in viata ta un om, atunci cand te simti suficient de responsabil, pentru ca orice am spune trebuie sa facem compromisuri pentru a pastra relatia, indiferent cat de mare este dragostea, atractia sau dorinta. Atunci cand crezi ca poti daruii fara a cere ceva in schimb, atunci cand poti ierta, atunci cand dragostea pe care o porti in suflet a ajuns la apogeu. Atunci cand vei simtii...