Stefan
| Stefan a întrebat:

Care credeti voi ca ar fi secretul unei bune întelegeri într-o familie?

Răspuns Câştigător
| scootsie a răspuns:

Sa va auziti unul pe celalalt...Sa va "ghiciti" gandurile, unul altuia si sa incercati sa va faceti mici surprize, indiferent de ce natura sunt...Sa stiti ca facandu-l fericit pe celalalt, esti fericit si tu...etc...etc...etc...

21 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca in primul rand iubirea, respectul si intelegerea, sa il accepti pe partener asa cum e si sa stii sa ierti.si sa faceti totul in 2 fara secrete si minciuni...

luciana
| luciana a răspuns:

Intr-o familie, secretul unei bune intelegeri ar fi in primul rand dragostea fata de cel cu care vrei sa imparti intreaga ta viata, apoi ar fi respectul de sine si de aproapele tau, responsabilitatea ce-ti revine fata de familie, sinceritatea, generozitatea, comunicara fara de care familia nu da roade, iubirea si intelegerea si ar mai fi si micile surprize reciproce, fara de care viata nu ar mai fi la fel de frumoasa... Si sa mai fie si un obicei de a iesi la o intrunire, unde sa i se faca sotiei sau sotului, surpriza de aniversarea lor... apoi, mici bucurii acasa, facute cu daruire si chiar si dintr-in buget auster... Of, cred ca este cel mai greu de raspuns. va doresc la toti, tot binele din lume, Lucien.

| Cryssy a răspuns:

Respectul, comunicarea si mai ales dragostea.

| Swabia a răspuns:

Incredere + comunicare + respect = intelegere!

| inna a răspuns:

Comunicarea este secretul unei bune intelegeri in orice tip de relatie.

| jedi_7867 a răspuns:

Compatibilitatea psihologica. Fara ea, este nevoie de foarte multa energie depusa in schimbarea punctului de vedere. Adica, trebuie sa incerci sa gandesti usor atipic pentru a intelege cealalta persoana. Prin comunicare, se poate trece peste fiecare dintre provocari DAR fara compatibilitate psihologica, va fi nevoie de foarte multa energie, energie ce uneori nu va fi disponibila.

| Mina a răspuns:

Comunicarea si respectul reciproc.

| machupicchu a răspuns:

Compromisul...

| Viuvi a răspuns:

Comunicarea, increderea, intelegerea reciproca si nu in ultimul rand dragostea happy

| naya a răspuns:

Se pare ca nu mai e asa mare secret acum.

| aragon18 a răspuns:

Sunt de acord cu Swabia! happy

| marry a răspuns:

Comunicarea cu sigurantawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea, respectul, dragostea si, credeti-ma, acceptarea micilor compromisuri, care poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vorbeste femeia, barbatul ar trebui sa taca si...sexul bine-nteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea, respectul si dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicare si iubire happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea...intelegerea...respectul...sinceritatea...sustinerea...intr-un cuvant...:iubirea. daca a disparut ea... s-a dus tot.

| cutie a răspuns:

Excursi-comunicarea-iubirea:*
Familia e cel mai frumos grup pe care poate sa il aiba cineva!:X

dada pot fi si sentimentalasadhee hee

| mmamiruna a răspuns:

Iubirea, intelegerea. Daca exista aceste doua ingrdiente, totul merge ca uns!

| smartdjs a răspuns:

Comunicarea increderea sinceritatea intelegere

| 12xxxx34 a răspuns:

Iubirea e esentialul in toatehappyhappyhappy