| Hazard_7428 a întrebat:

Care e treaba cu bioritmul? si cu ciclul somnului? am citit teorii cum ca pe timpul noptii somnul este impartit in cicluri? cum pot calcula aceste cicluri pentru a sti exact cat timp am nevoie pentru somn?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este greu de explicat.astea nu se pot calcula dupa cate stiu eu. poate sa difere de la o persoana la alta.dar stiu ca un vis duteaza intre 5 si 10min. poate nu-ti vine sa crezi dara sa e.si in legatura cu fazele somnului stiu ca sunt 5 faze. poti gasi mai multe pe net cautand 'despre fazele somnului'