| monyca a întrebat:

Care sunt primele simptome ale unei sarcini?
iti apar multe coşuri?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, cosurile nu fac parte din simptomele unei sarcini. Aparitia de cosuri nu are legatura cu sarcina, iti apar la fel de bine si daca esti si daca nu esti insarcinata.

daniela
| daniela a răspuns:

Simptomele unei sarcini incipiente sunt intr-adevar: lipsa sangerarii menstruale, oboseala, somnolenta, tensiune în sani, modificari de apetit, greturi, varsaturi - dar acestea nu sunt specifice pentru diagnosticul de sarcina si apar uneori mai tarziu, dupa 3-4 saptamani de la fecundatie si pot apare si in absenta unei sarcini pe de o parte iar pe de alta parte acestea sunt variabile de la o femeie la alta, asadar, uneori pot trece neobservate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daniela, din moment ce a gasit TPU si a fost in stare sa isi faca cont eu nu cred ca era retardata sa treaca cu vederea peste google, ea a vrut sa stie din propriile voastre experiente...eu am alte organe dar daca raman insarcinat o sa va povesteschee hee
Si pana la urma daniela. ai si tu putina dreptate...cosurirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti mai vine ciclul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Primul semn este lipsa menstruației, tensiune în sâni (schimbarea la culoare a mameloanelor), grețuri și vărsături matinale, dureri de spate, iritabilitate și nervozitate crescută, poftă de mâncare crescută, masca de gravidie (tenul este peătat și își revine după naștere), etc.
Nu este o regulă asta, sunt femei care nici nu știu că sunt însărcinate, iar altele vomită și peână în luna a 8-a de sarcină.
Femei între femei și sarcini între sarcini.
Pa, pa.