| anonim_4396 a întrebat:

Câţi copii sunt adoptaţi anual în România?
Sunt curioasă câţi oameni mai au suflet.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Sunt multi oameni cu suflet, dar legile sunt foarte stricte. Chiar ieri am vazut un reportaj pe aceasta tema.Sunt 1500 de copii care asteapta sa fie adoptati, iar anual, statul aproba 500. Pana adopti copilul, se face adult.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Din statistici reiese ca in fiecare an peste 250 de copii sunt adoptati.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Problema nu e cati oameni au suflet, ci cati oameni reusesc sa treaca (si sa ramana cu mintile intregi) prin furcile caudine ale birocratiei asociate adoptiei.

| Blackwoman27 a răspuns:

Nu stiu daca sunt foarte multi nu as vrea sa zic nimic rau dar asta este...noi nu suntem obligati sa adoptam copii, cei care i-au facut au trebuit sa se gandeasca la consecinte, ma de ce fac eu un copil? daca nu am cu ce il creste nu-l fac, de cat sa sufere copii ca nu isi cunosc parintii naturali mai bine nu ii fac, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa mine oamenii numai au suflet deloc ma intreb cum mai traies fara suflet nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ar adopta un rrom?