| cristina_4459 a întrebat:

Ce as putea face daca nu ma lasa parinti sa stau cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Ar trebui sa ne dai mai multe detalii...cati ani ai? te poti intretine singura? Din punctul meu de vedere te poti gandi sa te muti cu cineva abia in momentul in care te poti intretine singura, altfel vei avea mereu senzatia ca ii esti datoare, lui sau parintilor daca continui sa depinzi financiar de ei.

15 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sa astepti pana mai cresti si te poti intretine singura..., impreuna cu persoana iubita!

assiris
| assiris a răspuns:

Citi ani aveti? Caci daca esti cea din poza nici eu nu te-as lasa.

| stardeea a răspuns:

Sa le explici ca nu are rost sa iti interzica aceasta relatie, daca ca nu te lasa sa va vedeti nu schimba faptul ca voi va iubiti, si sa se gandeasca la ei cum erau in tinerete

| Mia_8661 a răspuns:

Ca si parinte la randul meu ti-as recomanda sa te sfatuiesti cu mama ta, sa il cunoasca mai bine pe baiat si nu stiu daca tu vrei sa-ti iei pe cap de pe acum necaz ca asta inseamna o sa-ti ajunga cand te mariti te asigur, ca oricum te intalnesti cu el ...si poate mai exista si posibilitatea sa se plicti repede... mai gandeste-te...

| georgehari a răspuns:

Să stai cu ei.

| cristina_4459 explică:

Multumesc tuturor care mi-au raspuns... o sa implinesc 18 ani peste 2 saptamani. le-am explicat ca-l iubesc si tot felul de chesti, dar nu inteleg...cum as putea sa-i conving?

| cristina_4459 explică:

Pai stau cu el de 4 ani, cred ca am ajuns sa-l cunosc cat de cat...si in privinta cu weekend-urile la el, crede-ma ca parinti mei n-ar fi deloc de acord...

| pitzy a răspuns:

AS face ravagi prin casahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu renunti pentru ca pana la urma vor trebui sa accepte...asa am facut si eubig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

draga cristina, pentru inceput ai putea sa petreci cate un week-end cu el ca sa il cunosti mai bine, nu neaparat sa va inchideti intr-o camera singuri, dimpotriva: sa faceti si cumparaturi impreuna, sa pregatiti masa, sa discutati, sa iesiti la un picnic, o excursie, sunt atatea de facut! de ce sa fii dependenta de un strain la urma urmei pe care nu-l cunosti inca perfect, e mai bine sa pastrezi relatiile intacte cu parintii vei intelege tu mai tarziu de ce, poate chiar peste vreo 2-3 saptamani! daca o sa cunosti la fiecare 6 luni un baiat te vei muta cu fiecare in parte? mai gandeste-te si la "libertatea" ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

draga cristina, revin cu o completare, tocmai pentru ca peste 2 saptamani implinesti 18 ani, ai putea ca sa incerci sa-i convingi sa te lase un week-end cu el, nu mai mult, apoi dupa o perioada un alt week-end, trebuie sa fii diplomata, daca ai asteptat 4 ani, poti sa mai astepti putin pana o sa ai acordul parintilor, eu zic sa-ti fixezi ca Obiectiv chestia cu Week-end-ul si apoi mai vezi tu! sa ne scrii si noua cum s-a desfasurat negocierea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt moment trebuie sa le dai dovada de maturitate atat din partea ta cat si apersoanei iubite si dupa ce vei fi majora si relatia voastra e la fel de buna vor trebui sa accepte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristina fugi de acasa sa nu mai stie nim////////////

| mihai_4471 a răspuns:

Poi sa stai cu cine iti place tie, nu cui ai place parintilor tai...

| florentina94 a răspuns:

Sa le explici ca ti la el si sa incerce sa te inteleaga si pe tinebig grin