| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou sa-i cumpar mamei mele de ziua ei pentru ca se apropie si trebuie sa ma grabesc.Va rog sa imi raspundeti colegi cit mai repede.

13 răspunsuri:
| Blue Eyes a răspuns:

Un ceas, sau un inel din argint sau i-a pozele cu ea din tinerete si ii poti face un tablou

| V.v a răspuns:

Eu i'am luat mamei mele o oglinda pe care i'am gravat numele. Poti sa ii iei o caseta de bijuterii cu tot felul de forme, un ghiveci cu flori, o cutie cu bomboane sau chiar poti sa ii oferi ceva facut de tine :un colier, o bratara etc. Sigur va aprecia mai mult un lucru pe care l'ai facut cu mana ta de cat un lucru cumparat, secretul e sa fie daruit din inima.

Succes si La multi ani mamei tale :*!

| Ioana1984 a răspuns:

Vezi si tu ceea ce-i lipsesti. I-a si tu un set de femei, cu creme, parfum...etc.Sau daca ii place o revista anume i-a si tu un abonament pe cateva luni.Sau o carte, ceva de imbracat, de incaltat.Mai bine ca mama ta nu o putem cunoaste noi, asa ca vezi si tu ce ii poate lipsi si mai ales de cati bani dispui.Magazinele te asteapta.Succes.

| abcdefgh a răspuns:

Buna. Un buchet de flori(trandafiri de preferat, albi sau rosii:X), o felicitare frumoasa, o trusa de pedichiura, un ceas de mana, o vaza frumoasa, un bibelu micut, etc alege ce iti place tie. Poate fi un mic cadou dar daca e facut de tine si mai ales din inima va fi foarte impresionata.Succes! La Multi Ani!

| Slavian a răspuns:

Google is your friend.
Uite niste idei pe aici : http://www.fungift.ro/......0pt%20mame

| RalLuca_3731 a răspuns:

Ai putea sa ii iei o esarfa, parfumul ei preferat, o vaza si niste flori, o rama cu o poza a familiei, bilete la teatru pentru toata familia(i-ar placea sa petreaca ceva timp cu toti cei dragi), o sedinta de masaj, un tort cu poza ei.happy La multi ani!

| AT a răspuns:

Eu as zice ca i-ar placea urmatoarele:

1. Fa-i un abonament la revista preferata! Cea mai buna parte este ca abonamentul il poti face chiar din fata calculatorului. Efort minim pentru efect maxim!

2.Mamei ii place sa citeasca? Alege o carte pentru ea. Incearca sa cauti cartea potrivita chiar prin anticariate. Pretul va fi cu siguranta mai mic si poti da chiar peste editii de colectie!

3. Fa-i o prajitura! Daca esti destul de mare incat sa ai voie sa umbli la aragaz, atunci poti incerca aceasta varianta. Alege o reteta usor de preparat ca sa fii sigur ca nu dai gres!

4. Nu ai la dispozitie decat imprimanta si ceva hartie pentru printat? Poti foarte usor sa concepi o carte de bucate special pentru ea! Gandeste-te ce fel de mancaruri ii place sa prepare si imprima cateva dintre ele. Aseaza-le frumos intr-un dosar! Va fi impresionata de acest cadou "personalizat".

5. O esarfa sau un parfum sunt lucruri pe care le va folosi intotdeauna.

6. Micul dejun la pat. Nu este o idee inovatoare insa cu siguranta va avea succes. Este usor, ieftin si in mod sigur iti va face mama sa zambeasca.

7. Flori. Daca mamei tale ii plac plantele foarte mult, incearca sa ii cumperi un copacel. Daca locuieste la apartament, incearca un bonsai. Daca preferi florile, alege-le pe cele care stii ca ii plac.

P. S: nu trebuie chiar sa-i cumperi ceva... big grin

| Jigoku a răspuns:

Pai deja are un cadou nepretuit. te are pe tine. pentru o mama nu conteaza altceva. dar daca tot vrei sa-i cumperi ceva. pentru a face totusi un gest frumos ii poti lua un buchet de flori frumos sa ii arati ca tii la ea chiar daca stie acest lucru. pe langa flori poti adauga si un lantic sau ce crezi tu ca e mai bine. o cutie de bomboane. sper sa fie de folos sfatul meu. nu ma prea pricep.

| meLyssa_9110 a răspuns:

Ei bine, oricat de bine ne-am cunoaste mamele, se poate intampla sa ramanem in pana de idei atunci cand vine vorba sa le cumparam cadouri. poti alege cadoul dupa personalitatea si in functie de ocupatie. daca iese des in oras sau lucreza la birou ai putea lua cate ceva din urmatoarele lucruri:
un parfum
cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
esarfa sau fular
manusi din piele. geanta sau poseta
ceas de mana. portofel
daca ii plac obiectele de decor poti opta pentru
-obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
# ghiveci cu flori
# buchet de flori
# vaza
# caseta pentru bijuterii
# bol decorativ
# lampa sau veioza pentru citit si o carte
# suport lumanare si lumanari parfumate
# set aromoterapie
si nu uita de flori, orice femeie iubeste florile happy

| cezi2001 a răspuns:

Buna! pai...o bratara un lantisor (daca ai bani)un buchet de flori, daca ii plac(in generel mamelor le plac floarile),o bluza sau o helanca, blugi, o esarfa si ai putea sa o intrebi ce isi doreste ea cel mai mult de ziua ei.La multi ani si mamei tele, numai bine!

| silvershark a răspuns:

O caseta de bijuterii si o cana de cafea draguta de pe raio.ro

| silvershark a răspuns:

O caseta de bijuterii si o cana de cafea draguta, de pe raio.ro

| Verginica_Ciurciumel_1986 a răspuns:

Îi poti da un buchet de flori, niste accesorii şi îmbracaminte