| miruna013 a întrebat:

Ce cadouri de Craciun sa ii fac la:mama, tata, sora mea? binenteles ca am sa fac pictez si desena felicitarile manual, dar vreau sa-mi dati niste de cadourihappy

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Eu la mama i-am cumparat un medalion, adora bijuteriile.Si o carticia cu "cea mai buna mama". Poti si niste ornamente pentru casa, lumanarele parfumate, set de creme sau parfum, cosmetice, bijuterii, esarfa, carte.
La tatal tau poti sa-i cumperi un set cu stilou, breloc, etc., un parfum, un pulover frumos sau o sticla de vin.
Pentru sora ta o bluza sau orice alta haina, o carticica pentru "cea mai buna sora", parfum, un jurnal, jucarie daca e mai mica, o carte, set spumant de baie, DVD cu muzica preferata, un film sau niste accesorii.
Sper ca te-am ajutat:*

9 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Uite ce le cumpar eu. La maa o vaza enorma de jumate de metru din lemn, am vazut acum 2 luni cu ea una si i-a placut enorm. La tata un ceas (parfum nu pentru ca are si nu il foloseste) si prietenei mele (o pot considera o sora) un inel de argint cu poatra mare neagra. In fine, asta stiu ca doresc ei. Celor dragi le poti cumpara de la cosmetice, plususuri (depinde cati ani are sora ta), ceasuri, parfumuri, tablouri, poate o bluza sau o rochie. Sau pur si simplu o cutie de bomboane de ciocolata in forma de inimioara. Face cat toate cadourile la un loc + ca o mancati in familie.

| gianina14 a răspuns:

Cadouri pentru mama de craciun si nu numai :
* carti
* parfum
* cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
* bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
* esarfa sau fular
* manusi din piele
* telefon mobil
* aparat foto digital
* rama foto
* fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
* album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
* obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
* antichitati
* geanta sau poseta
* ceas de mana
* portofel
* obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
* ghiveci cu flori
* buchet de flori
* vaza
* set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
* set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
* obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
* oglinda
* port carti de vizita
* glob zapada
* masa la restaurant pentru parintii tai
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* caseta pentru bijuterii
* bol decorativ
* lampa sau veioza pentru citit
* suport lumanare si lumanari parfumate
* set aromoterapie
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)
Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru tata care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori. Sau:
https://www.miniprix.ro/love/?gclid=CJHVmPDQ5qwCFUGFDgod5A92Kw
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

| miruna013 explică:

Fara "fac"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca dragostea ta e de ajuns! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama=un colier sau alte bijuterii tata=un plover sau parfum sora=o carte, obluza sau o jucarie daca e mica

| silvershark a răspuns:

Eu am gasit pe raio.ro, cadouri pentru mama, tata si sora mea, dragute au fost incantati de ele...

| MihaiAlexZaharia a răspuns:

Eu iti propun un cadou pe care il asamblez eu prin intermediul micii mele afaceri: http://bunicel.ro/cosuri-cadou/

| Schmidt_Renate_1997 a răspuns:

Ceva facut de tine, la amandoi.Ar fii cel mai frumos cadou!