| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai important: cariera sau dragostea!?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Paun_1998 a răspuns:

Si eu ma gandeam la asta,ma gandeam la efectiv la bani, numai la bani, ma gandeam cum sa fac sa am multi bani in viata. Cu fiecare persoana vorbeam despre asta, pana port discutia cu o fosta colega care ma intreaba: "Si fericirea cui i-o lasi?" Si am dezbatut noi subiectul, sincer m-a ajutat si acum sunt intre ele, intre aceste 2 categorii. Ia gandeste-te, daca ii te dedici carierei? Toti anii astia ai tineretii vor fi risipiti, cand vei avea o varsta de 35-40 de ani si de gandesti ca nu ai putut traii anii aia datorita preocuparii. Vad atatia oameni batrani cu trabucuri in mana,cu ultimul s class,aia nu au familie, aia sunt interlopi, n-au familie, familia lor e cate una care o gasesc pe marginea drumului. Eu sincer m-am gandit si am zis sa fiu un om obisnuit. Daca ai talente in muzica, arta etc nu le irosii. "Cand faci o alegere nu te gandii daca e buna sau rea, gandeste-te daca e ceea ce vrei tu cu adevarat!"winking Sper ca am fost de folos.happy

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza

| William a răspuns:

De unde sa stim noi ce e mai important pentru tine?

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de fiecare. Unii isi strica relatia pentru cariera altii isi strica cariera pentru dragoste.Tu ce ai alege? Avand in vedere ca esti fata.

| KodrutZ a răspuns:

Nici una, nici altul. Cel mai important e faptul sa nu iti fie rusine cu propria ta persoana si sa te simti implinit.

| PussicatDolls a răspuns:

Cariera!
Unele persoane aleg sa isi urmeze visul, in timp ce altele aleg sa isi urmeze barbatul/femeia. Dar tine minte : CARIERA NU ITI VA SPUNE NICIODATA CA NU TE MAI IUBESTE!

| RAY a răspuns:

Sincer eu nu vad dragoste in ziua de azi, poate o fi,n-am dat eu,cand o da o sa cred, ramanen la cariera e importanta desigur, fiecare avem o valoare ea este una dobandita fizicul altele care le insusim in timpul vietii comportamanet, cariera, ca barbat daca esti urat si ai banii ai femeii multe, ca femeie daca arati hot ai multi barbatii, totul e sa trezesti interesul omului, pentru tine ca individ cariera e nr 1 desigur

| SkyPilot a răspuns:

Dragostea ar trebui sa fi reciproca si sa nu stea in drumul carierei. Ce castig aduc acasa si folosesc ca sa o fac sa se simta cat mai bine. Cu omul potrivit, cele doua vor avea o influenta pozitiva una asupra celeilalte.

| Mayar a răspuns:

Amandoia. Daca el te iubeste, intelege ca nu esti o sclava si ca ai si tu o viata si ca trebuei sa nu se gandeasca doar la el.

| Ibrahimovic a răspuns:

Cariera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Autosugestia.

Cariera si dragostea sunt amandoua la genul feminin, asa ca nu pot fi "important" ci "importanta/importrante". Ti-as spune cum esti si tu dar ma va suspenda Cristina, asa ca doar imagineaza-ti ca ti-am spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna.

| SabinaQueen a răspuns:

In ziua de azi cu cariera faci rost si de dragoste.(ma refer la bani)

| Vi003 a răspuns:

Dragostea de cariera...

| WarriorCat a răspuns:

Cariera și după dragostea.

Cu cariera îmi fac un viitor.

| DjNick112 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Daca esti destept, poti sa le ai pe amandoia, iar dragostea trebuie sa fie reciproca, nu trebuie sa te impiedice in cariera, suna aiurea laughing

| PinkPanther001 a răspuns:

Inainte de a alege intre iubire si cariera, trebuie sa te alegi pe tine. Ce-nseamna asta? Inseamna ca trebuie sa fii atenta la tine si sa te focusezi cu toata fiinta ta pe ce este mai important pentru tine, in viata, intr-un anume moment. Sunt femei care se simt implinite doar daca-si gasesc vocatia si-si construiesc o cariera si sunt femei care se simt implinite doar in cadrul unei familii, alaturi de un sot si inconjurati de copii.
In cele mai fericite cazuri, daca nu, mai intelepte, sunt femeile care le impaca oarecum pe amandoua, dar intr-un sens mai lejer, in ideea ca isi fac o familie si aleg o profesie(a nu se confunda cu cariera) care sa le tina ocupate, sa le aduca niste banuti si sa le permita socializarea...

Poate fi si chestie de destin, cateodata...se mai intampla sa te mai aleaga si una din cele doua optiuni pe tine, indiferent de "planurile" tale, bine puse la punct...
Viata-i neprevazuta, iar cea mai buna alegere a noastra e sa ramanem deschisi oportunitatilor care mai rasar in drumul nostru.

| Ohaithar a răspuns:

Fericirea ta, nu cum o obții.

| irina1984 a răspuns:

Ambele sunt importante in viata

| Stergete a răspuns:

Asta depinde de la om la om si nu prea poti sa-ti dai un raspuns.
Cariera este importanta pentru un om in viata si ar trebui ca ea/el sa conteze mai mult.
Despre dragoste. stii nu trebuie sa fii neaparat indragostit de un om, ci trebuie sa te intelegi, sa luati decizii in preuna. Este un beneficiu si pentru cariera, el/ea te va sprijini si astfel o poti lua pe cel mai bun drum.

| watashiwa a răspuns:

Depinde ce fel de persoana esti. Daca iti doresti sa fii un om cunoscut, sa devii bogat, sa cunosti oameni de afaceri (sau ce mai e acolo...) si sa colaborezi cu ei - cariera e pe primul loc. Dar daca iti doresti sa fii implint sufleteste, sa ai o viata simpla, dar fericita si traita in armonie, si, mai ales, sa intemeiezi o familie, atunci drgostea.

| Alexandraaa97 a răspuns:

Dupa mine, stabilitate in amandoua. Se spune ca daca nu ai noroc in dragoste, nu ai in bani si invers. Cel mai bine ar fi sa le pui cumva in balans. Conteaza ca partenerul tau sa te sustina in cariera ta si sa te incurajeze, mai pe scurt sa te iubeasca. Daca gasesti o asa persoana, le poti avea pe amandoua: si cariera si dragoste. happy