| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi k ai o discutie cu o persoana draga care murit?

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ca ti-e dor.

mira
| mira a răspuns:

Denota faptul ca n-ai uitat-o, ca o pomenesti in gand. Mira

regis
| regis a răspuns:

Ca ai avut un vis frumos.

| bunica a răspuns:

Cred ca ai iubit cu adevarat acea persoana si cand dormi apar imagini cu franturi din trecutul ce l-ai avut cu acea persoana.

| mioara a răspuns:

CUMPARA CARTEA VISELOR

| jani a răspuns:

Cred ca te gandesti la ea mereu... iar de obicei se da de pomana... daca visezi o persoana moarta... eventual poate ti-a cerut ceva in vis...deci stai linistita nu e nimic grav...probabil asa mai comunicam si noi cu cei dragi noua care nu mai sunt printre noi.

| sergiu25bc a răspuns:

Daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii;

| Florinna a răspuns:

Nu stiu exact ce inseamna... dar stiu ca e bine daca visezi o pers care a murit

| mariusres a răspuns:

Inseamna ca ti-e dor de acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru k iti este draga e normal sa o visezi...nu te ingrijora si am visat mult timp o ps moarta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat...persoana draga... dar nu sunt superstitioasa... sper doar sa nu ii fie dor de mine...si sa ma cheme mai aproape de el.happy