| micica_2186 a întrebat:

Ce inseamna viata in cuplu fara atractie?

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Viaţă fără amuzament happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singurătate în doi.
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

E diferenta intre "casnicie" si "caznicie"happy...

| Vizitiul a răspuns:

Nu se mai poate numi viata, ci chin!

| tyana a răspuns:

Chin in doi! Daca nu se simt atrasi unul de altul e posibil ca unul dintre ei sa-l perceapa pe celalalt respingator si invers.Sau se tolereza "pentru copii" si nu e nimic nou in Romania, unde mai mult de 70%din cuplurile trecute de prima tinerete nu mai au nimic in comun cu atractia. Daca nu stii sa o intretii, dragostea dispare asa cum a venit:rapid!

| georgesur a răspuns:

Probabil un "contract de afaceri" neinregistrat la Camera de Comert thinking

| OanaG a răspuns:

Daca nu exista atractie, relatia nu se poate numi "cuplu"

| bblock69 a răspuns:

Nimic...
Asta nu mai este cuplu...este o minciuna!
Cauta pe altcineva pentru care sa simti Atractie si cu care sa formezi un Cuplu!

| rotrezestete a răspuns:

"e ca doi electroni care graviteaza" si ei in jurul a ceva dar fara sa se atraga

| คเค๓เк a răspuns:

Adica e ca si cum nu ai fi cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica, sunt trei lucruri care duc la astfel de viata:
1. Casatorie din interes.
2. Casatorie din obligatie.
3. Sau faza aia: "hai sa stau cu el/ea, pentru copil."
In concluzie, vreau sa spun ca, n-am inteles un lucru. De ce dracu' mai stau oamenii impreuna, sub acelasi acoperis, daca tot n-au nimic de impartit? Sa demonstreze ce? Sa fie oare puterea obisnuintei. Da-mi voie sa ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monotonie.Am vazut diverse cazuri(cunostinte apropiate)care stateau impreuna asa de ochii lumii.Nu stiu...asa ceva nu as putea suporta asta nu ar mai fi viata ci un chin ceva de nedescris in cuvinte, as prefera de mii de ori singuratatea decat sa stau cu cineva asa...de ochii lumii sau cine stie ce motiv. Daca dragoste nu e nimic nu e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenie sau ...nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegi de camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunama si-ti dau un raspuns corect 0721488885

| sssssssssss a răspuns:

Sunteti ambii pasivi. poate asteapta sai mai arati ceva atractie din partea ta si apoi poate sa se intimple reciprok.