| 13DoXy13 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin"pitzipoanca"?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

O tipa siliconata,botoxata,care se machiaza strident cu ruj roz,o tona de fond de ten,care asculta manele, care priveste totul cu superficialitate, care nu vede dincolo de aspectul fizic.Un fel de papusa gonflabila.

21 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Aveti niste definitii foarte aiurite, dar cum e o intrebare subiectiva, presupun ca nu e o noutate. E o persoana care in primul rand nu are gusturi artistice sau vreo sensibilitate pentru arta (inima de tinichea), evident extrem de superficiala, complexitatea personalitatii ei putand fi comparata cu complexitatea unui drum drept. Obsedate de cum arata, fara sa le fie rusine sa de glas golului dinauntrul capului, spune fara rusine orice prostie ii trece prin cap, rade la orice si are impresia ca viata e colorata in roz. Ah, si foarte materialiste, am uitat de asta. Deci, pe scurt, femeia-bivol. Sunt dezgustatoare prin simpla lor existenta, si ar trebui impuscate pe loc. Astfel de exemplare aduc rasa umana sub nivelul de primate. Mai bine mor singur decat sa fiu cu una.

| angel74dm a răspuns:

Pitipoanca = duduie, imbracata eventual Versace, Armani si asa mai departe, cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta.
Pitipoanca emo = duduie, trista toata ziua ca asa e "true", cu bocanci negri, cizme si incaltaminte din aceeasi arie, cu pantaloni negri si inchisi la culoare pe 40 de grade Celsius vara, cu tricou negru larg pana la genunchi si vreo 10 piercinguri inestetice unde nici nu te gandesti si o serie de zgarde si bratari luate din targ.

| PrecioussGirl a răspuns:

Genu de fata cu blugi de aia cu strasuri multe, cu un bot gigantic rooooz, are foarte foarte mult rooooz pe ea.

| ZambescSiGata a răspuns:

Un sigur cuvant:BARBIE!

| RaVuL a răspuns:

Adica femeie care umbla mult dupa barbati:p
Funda!

| Annie a răspuns:

Sanziana Buruiana asta inteleg eu prin ''pitiponca''

| iEmonel a răspuns:

Fata nebagata in seama care se "tencuieste" excesiv pentru a iesi in evidenta.

| Alyra a răspuns:

Eu cred că piţipoancele sunt acele fete care îşi doresc să fie întreţinute de către un bărbat.

| lplostonyou a răspuns:

Inseamna o femeie usuratica care se incurca cu multi barbati.

| CoffeeTIME a răspuns:

Uita`te in oglinda

| YoYoJuSt4U a răspuns:

Femeie are se imbraca sexy pentru a atrage barbati si care se machiaza strident

| LoveIsMyDrug a răspuns:

Pițipoancă, pițipoance s. f. tânără ușuratică.

| Graphee a răspuns:

Unele 'vedete', din România. Înainte se numeau fiţoase, nu piţipoance. big grin Dar ca să fim mai pe 'trend', zicem apelativul 'pitzi'. Mulţi consideră că o 'pitipoancă' este cu: -o tonă de ruj roz, unghii roz, fustă mini, desigur "de ce nu?! roz", cu replici de genul 'fată' şi aşa mai departe.

Eu nu am nimic cu nimeni, fiecare are personalitatea sa.
Numai bine.

| ShowTim3 a răspuns:

Eu inteleg prin pitipoanca o fata care se da interesanta cu ce nu are, am una in clasa de imi vine sa imi dau foc cand o vad are la fite in ea cat nu are toata clasa si mai are si fata de sobolan:)
Daca vrei sa stii parerea altora ce insemna te poti uita la : http://www.youtube.com/watch?v=kOeB7eIdSyA

| Bailey a răspuns:

Pai... eu inteleg o fata care are foarte multe fite si tupeu pe ea... O fata care nu umbla cu oricine si nu se imbraca cu oricewinking.

| IuliaJuly13 a răspuns:

Prin pitipoanca inteleg: duduie,imbracata eventual Versace,Armani si asa mai departe,cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta.

| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

Curvalaughingrolling on the floor sincer

| iulia_6002 a răspuns:

Pitioanca=imbracata eventual Versace,Armani si asa mai departe,cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta.In sens total contrar apare happy

| biu_9628 a răspuns:

Buna! prin pitipoanca inteleg o persoana care e increzuta, cu multi bani, dandu-si aere din lipsa de ocupatie!

| cata376 a răspuns:

Ooorolling on the floor).pai,o tipa pe tocuri,impiedicata si cu fata cam de plastic,machiata excesiv, cu un decolteu generos, fusta scurta...sau in orice caz ceva mulat.In general blonda dar mai sunt si exceptii; imbracata chicios,in unele cazuri cu silicoane,botox,extensii si unghii false si desigur, sa atraga toate privirile.E usor sa recunosti o pitipoanca, e plina lumea de elelaughing