| Andra_71 a întrebat:

Ce ma fac daca fiul meu se imbraca pe furis in hainele sora-si?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Du-l la gradinita la care preda Naomi.

7 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

Incearca sa intelegi de ce face asta poate tu ii acorzi sora-si mai multa atentie atunci cand o imbraci si vrea doar sa iti capteze aceea atentie, daca nu e asa incearca sa il accepti pentru ce simte

| AlinaBulina a răspuns:

Depinde cati ani are. Daca e micut, poate doar se prosteste. Daca are 14 ani... ar fi o problema. tongue Intreaba-l de ce face asta, in primul rand.

| anutza2856 a răspuns:

accepta l asa cum e! laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii plac hainele fetelor, sunt mai viu colorate si facute din materiale mai placute la atingere. Fiul meu mereu imi fura esarfele si …. Sutienele…Conteaza si ce varsta are, cel mai probabil e ceva instinctiv si involuntar…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e foarte curios, mai ales daca e la varsta la care percepe diferentele dintre sexe. Imbracamintea e un cod si poate ca el incearca sa se lamureasca ce e cu fetele si daca "secretul" se ascunde in haine.

| natalia_6495 a răspuns:

Cati ani are? Daca e la o varsta la care ar trebui sa fie constient de actele sale, poarta o discutie cu el si vezi ce are de zis. Daca e deschis in privinta asta, e ok. Daca, insa, se eschiveaza si neaga tot, cred ca trebuie sa vorbiti cu un specialist in psihologia copilului, poate e doar putin dezorientat.

| Ina_5862 a răspuns:

Cred ca e ca si cand s-ar juca teatru sau ceva de genul asta. Majoritatea copiilor vor sa poarte hainele sexului opus, asta pentru ca ii distreaza. In orice caz, poti sa incerci sa-i zici ca te deranjeaza ca face asta, fara sa tipi la el sau sa il faci sa se simta prost pentru asta. Daca intreaba de ce, ii explici ca baietii au si ei hainele lor si ca fetelor nu le place cand baietii se imbraca la fel ca ele.