| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Ce părere aveți despre indivizii care acostează fete pe Internet,le propune să se " cupleze" cu ei,apoi începe să le bombardeze cu " te iubescuri" și cu stickere inimoase pe chat? Sunt de încredere? Eu am cunoscut o asemenea specie umană și m-am " cuplat" cu el.Eu din Târgu Ocna, 18 ani,elevă de liceu, el 25 de ani,absolvent al Facultății de Drept,pe deasupra cu masterul făcut,în domeniu. lucrează ca și paznic la un supermarket în PiteștiBunica mea l-a cam " mirosit" că nu e de încredere, voi ce ziceți? ziceți? Pe mine mă cam sperie

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Ce dracu poate sa iti faca? Sa te omoare? Nu cred. Paznic om de facultate? NICIODATA. Daca tu il iubesti bravo tie dar cu facultate minciuni. Cere poza cu diploma.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Ruxandra15):

Nu am curaj

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Nu ai curaj? Si ce iti poate face? Mama nu suntem in Libia ca sa vina careva sa iti puna pistolul la cap pe strada

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Ruxandra15):

Adevărat.Dar ce indivizi circulă prin lumea asta, ceva de groază

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca cauti o fata pe internet e ceva normal traim in era tehnologiei, dar sa trimiti chesti de alea e ceva imatur, protesc, un baiat serios nu se va incurca in relatii imaginare ce poate sa iasa? sa fim seriosi aiureli, gaseste unu real din orasul tau sfatul meu

| RainmakerX a răspuns:

Stiu o multime de oameni care au dreptul luat dar nu au ajuns ceva mare in viata... s-ar putea sa nu minta in legatura cu facultatea. Daca zicea Politehnica automatizari atunci nu il credeam dar asa eu unul il cred pentru ca mai stiu oameni in aceasta situatie...
Nu stiu ce sa zic. Nu ai cum sa-ti dai seama de firea unui om numai din emoticoanele pe care le trimite.
Si eu pot sa pun emoticonul acesta rolling on the floor si sa fiu complet nepasator... Cel mai bine este sa-l intalnesti in viata reala o data si sa vezi ce are de gand sa faca.
De preferat sa nu fiti singuri...acesti indivizi pot sa fie periculosi...
Succes!
Eu unul cred ca bunica ta are dreptate.

| Mayar a răspuns:

A absolvit, are master, e paznic, toate suna aiurea... La cate a facut si face, chipurile, omul asta, ami de internet ar avea chef.
E ceva pedofil sau pur si simplu un pervers, bolnav mintal etc.
Nu are un om cum sa te iubeasca, uneori nici dupa un an de zile in care te vede si interactioneaza cu tine, dapoi asa, virtual?
Mai bine inveti tu pentru examene si iti vezi de viata ta, te 'cuplezi' cu baieti pe care ii vezi fata in fata si despre care stii ce Dumnezeu e de capul lor.
La ala da-i pace. Iti zic eu ca nu e de treaba. Unii se pot preface luni intregi, jumate de an, si mai mult, pana cand, in final, isi dau arama pe fata! Se comporta foarte bine, si mereu la fel, dar parca ceva-ceva nu e in regula. Ei bine, chiar ca nu e in regula. Deci, lasa-l pe nebunul ala.
Esti tanara si frumoasa, ai o viata inainte, studii, examene, cariera, distractii si asa mai departe. Bucura-te de ele cu intelepciune!winking

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Mayar):

Ceva de genul gândește și bunica mea.Și una peste alta ăsta se mai și plânge de job și și-l tot schimbă

| Mayar a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Deci sper ca te.ai prins ce porcarie gogonata de om ii. Lasa.l in pace si nu mai interactiona cu el

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Ana,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Xpressurself a răspuns:

Sunt oameni si oameni. sau copii si copii. baietii au nevoi de o prietena insa intr-adevar imaginatia unora depaseste orce bun simt. da ei platesc pentru greselile pe care le fac si in final isi baga mintile in cap.
ca un baiat vrea sa gaseasca o fata nu este ceva rau indiferent ca o face pe strada sau pe net, indiferent ca este cunoscut sau nu. in general fetele au replici usor de ghicit: am prieten, nu te cunosc etc. totusi multe nu sunt fericite in relatia cu cei care le sunt prieteni iar a cunoaste pe cineva este posibil doar daca povestesti cu acea persoana, daca te intalnesti cu ea.
nu este nimic gresit ca baietii incearca. fac foarte bine. daca sunt de incredere numai tu poti sa-ti dai seama vorbind cu ei si punand intrebari in acest scop. dupa o vreme cei care sunt mincinosi incep sa se contrazica si iese la iveala asta. dar nu inseamna ca nu poti sa vorbesti cu ei. ideal este sa cunosti baieti printr-un cerc de prieteni apropiati pentru a putea intreba pe cineva ce stie despre acel baiat. dar daca iti merge mintea poti sa o faci si pe net. de exemplu te imprietenesti cu prietenele care apar pe pagina lui de fb si le ceri parerea, insa nu asa dintr-o data ci cu putin tact. se poate si asa.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Xpressurself):

Am încercat să îi dau add surorii lui, nu mi-a dat accept

| j1NNNx a răspuns:

Sa nu pui botu la asa ceva.

| e1xtz a răspuns:

Bunica ta are dreptate.
'Gaina batrana' a vazut mai multe.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru e1xtz):

A văzut și a auzit mai multe

| Ohaithar a răspuns:

Dacă te sperie las-o baltă. Nu e nimic rău într-o relație de genul ăsta, dar dacă tu nu te simți bine, nu are rost să te implici.

| emmmaa a răspuns:

Dupa părerea mea sunt doar vrajeli. Nu te lasa pacalita de astea. Știi si tu ca nu ai cum sa iubești o persoană doar din ce ai vorbit virtual cu ea. La 25 de ani e cam aiurea sa ai o prietena pe net..cine stie ce vrea de la tine..mai bine renunți la el si la relatii virtuale.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru emmmaa):

Mai ieri bătea apropuri de nuntă