| lifeistough a întrebat:

Ce parere aveti de parintii care isi pupa copiii mici pe gura; mie nu mi se pare normal, il pupi pe obraz, frunte dar nu pe gura; ce urmeaza sa-si pupe copiii french kiss?!

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Hai sa nu exacerbam, nu vad nimic iesit din comun in chestia asta. Ce vedeti anormal intr-un pupic pe gura (ma refer la copiii cei mici?)
Hai s-o lasam mai moale, hai sa lasam omul sa-si arate sentimentele fata de copilul sau, fara a-l judeca aspru. De ce naiba nu va luati de cei ce-si supun copiii la raporturi sexuale, ori la cei colerici care-si bat copiii!?

20 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O limba in ureche merge?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, ai dreptate, nici nu-i sanatos! Copiii mici au imunitatea scazuta si-i poti inbolnavi usor! Normal at fi pe frunte, nasuc, obraji, asa cum zici!

| HBK a răspuns:

E problema fiecaruia cum isi manifesta afectiunea fata de copii lor.Atata timp cat nu sunt ai tai, ce conteaza? Fiecare face ce vrea din pacate.

identitate
| identitate a răspuns:

Bunica-mea saruta pe toata lumea pe gura happyCate o data pe fiecare obraz si al treilea pe gura happy Tatal unei nepoate nu scapa de ea pana nu o lasa sa-l sarute si pe gura.Bine,ea e pe 1/2 frantuzoaica. Dar bunica'mea?! Desi la inceput mi se parea ciudat, acum m-am obisnuit. E doar o manifestare a afectiunii, nu e nimic pervers.happy

| elamit a răspuns:

Atunci cand ai copii micuti iti vine sa-i mananci nu numai sa-i pupi pe gurita.cine are copii intelege, am o parere foarte buna despre parintii care isi pupa copii.

| eduardd a răspuns:

Nu sunt de-acord nici eu, e o problema cu acei parinti.

| perla a răspuns:

In primul rand mi-au placut unele raspunsuri de mai jos si altele nu, parerea mea e ca am 3 copii si nu le-am permis mai la nimeni sa. i ppupe nici pe gura, nici in fund /(scuzati-mi expresia), de ce? pai frati crestin icare santeti pai va ganditi voi ca poate persoana respectiva cu cateva momente, zile sau ore poate a facut sex oral, sau cine stie ce alte schifete, si vine si-mi pupa copii, DOAMNE FERESTE! nu e educat din partea persoanei care vrea sa faca lucrul acesta, trebuie sa te rezumi la minim.nu din lipsa de afectiune dar mai degraba din respect fata de cei din casa. asa ca mare grija!

| RainDrop a răspuns:

Anormal, o sa ajunga si french kiss cred, dar, nu e recomandat, mai ales daca persoana respectiva are o boala, nu este total sanatoasa, etc, se poate transmite copilului foarte usor, se pupa pe obraz, frunte, mana, etc. dar nu pe gura!

| NickoS a răspuns:

Eu zic ca e normal ca pe micuti sa-i pupi pe frunte iar ei pe tine ca mama sau tata pe obraz.Pe gura nici nu e recomandat ia uite ce spune aici psihoterapeutul Cristina Levitchi: "Copiii nu trebuie pupati de nimeni pe gura pentru ca li se trezeste erogenitatea. Pot fi pupati pe mana, pe picior, pe obraz, dar nu pe gura ". Plus de asta adultul foate fi sursa unor microbi si copilul ii poate contacta foarte usor cu pupatul pe gura.(Numai zic de unii parinti care mesteca mancarea si o da copiilor mici sa o manance )
Uite o fraza care am gasit-o pe net si care-mi place: "Pupatul pe gura este interzis chiar si parintilor, caci microbii nu tin seama de gradul de rudenie"

| Atotstiutorul a răspuns:

Total anormal, parintii nu isi dau seama ca asa ceva poate avea urmarii grave, se poate ajunge si la incest cand o sa creasca mare pentru ca nu va realiza daca e bine sau rau.

| crispyhihi a răspuns:

Nu mi se pare ceva anormal! este un gest de affectiune, nimic mai mult! In anumite tari, asa se zice buna ziua! si nu de aia sunt considerati perversi, sau altecele!

| Monika18 a răspuns:

Si mie mi se pare un lucru normal sa il pue pe copii pe obraz nu pe gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare normal. Daca un om se pupa cu partenerul sau pe gura nu si cu copilul happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exagerati! Sunt doua aspecte: unul care tine de igiena(dar virusi poate lua de oriunde din comunitate) si celalalt de urmarile psihologice. Niciun parinte zdravan la cap nu sta "nas in nas" cu creaturica toata ziua si niciun parinte nu isi manifesta doar asa afectiunea!
Da, am avut momente cand am pupat-o pe Tedi pe gura... si? Cand a venit de la un concurs si a lipsit cateva zile de acasa, aproape am sufocat-o!
Crezi ca e deja pierduta? Nu e, draga, lifeistough, dimpotriva, e un copil echilibrat!
Mai rau le-ar face comportamentele violente in casa, indoctrinarea, constrangerea sub varii forme!
Repet: nu exagerati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereasca-m-ar sfintul.Ptr mine orice pupatura nu aduce decit slabiciune.Nu ma refer la alea, alea, alea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una m-am ferit de asa ceva, si nu mi-a placut sa vad asta la nici un alt parinte, pur si simplu imi repugna, asa cum spui si tu, mai urmeaza sa mai faca si altceva cu ei? Sa speram ca nu, dar la cate incesturi au loc azi nu ma mai mira nimic!
Vrei sa iti alinti copiii? sunt atatea moduri prin care o poti face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai copii? cati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei id meu este mada_sweety1998 si vreau si eu sa stiu cum se saruta cu limba doar m-am pupat pe gura dar nu sarut ma puteti ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dati dume prostesti parca sunteti nebuni,,,,, auzi sa nu pupi copil pe gura dar eu il pup si in fund daca asa imi vine pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mormal dar asta este