| dida a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile in care diferenta de varsta este destul de mare?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Diferenta de varsta conteaza intr-un cuplu, mai cu seama daca este mai mare de 10-15 ani.Nu se vede din primii ani de "convietuire" dar mai tarziu se va simti aceasta diferenta.Depinde insa foarte mult de cei doi.Pentru mine personal, diferenta ideala intr-un cuplu este de 3-5 ani. Ce e peste 10, ma depasestebig grin, deja sunt generatii diferite.

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exemplu PRO: Marele Charlie Chaplin a luat, la 56 de ani, o fata de 18, si au avut 3 fete minunate! Chiar daca erau alte vremuri si poate veti spune ca era bogat, faimos, etc, rumegati si restul aspectelor - optional, evident! Si cate alte exemple ar mai putea urma! Dati-le care le stiti! Tineretea si sentimentele trebuie sa fie in suflet si minte, in primul rand, nu in buletin!

eileen
| eileen a răspuns:

Depinde mult de comunicare, de maturitatea fiecaruia, de respect si de dragoste. Restul nu conteaza asa de mult.

cami
| cami a răspuns:

Dida, sa fim serioasi. daca exista diferenta de varsta, gen 40 de ani.acolo cred ca nu exiata iubire, ci doar interes... dar daca te referi la o diferenta de pana in 15 ani, da cred happy...si chiar nu pot sa pricep, de ce accepta unele sa-si manance tineretea langa un mos hidos si plin de bani? .cu asa ceva nu sunt de acord. fiecare are jumatatea lui, de varsta lui.

| nicky a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza f mult varsta, bine nu mai mult de 15 ani, daca cei 2 se inteleg e ok, cand unul e mai matur intr-o relatie sansele de reusita sunt mai mari.

Janina
| Janina a răspuns:

Sunt penibile

| borsec a răspuns:

Nu am nici cea mai mica problema in privinta lor. Iubire exista la orice varsta.

| beba a răspuns:

Sunt PRO. Daca exista comunicare si iubire, nimic altceva nu mai conteaza.

| anonim a răspuns:

Atata timp cat pe mine nu ma deranjeaza relatia lor, este ok.nu vad de ce ne-am baga noi intre ei? chiar si interese fiind la mijloc.fiecare cum isi asterne, asa se culca.sau nu?

| selef a răspuns:

Daca lor le place problema lor.

| andyman a răspuns:

E problematica, psihilogia spune ca un cuplu potrivit este cel care nu are o diferenta mai mare de 3 ani... deci eu cred ca e o problema daca el sau ea e mai mare cu 5-6 ani, pentru ca apar complexe din partea celui mai mic si asta duce apoi la certuri etc... normal ca exista si exceptii, dar nu exceptia face regula...

| csintalan a răspuns:

...am mai scris odata,...

| airlinestravel a răspuns:

Atata timp cat se iubes, nimic nu mai conteazahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se iubesc...nu exista varsta intre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere moral? Sau ce? Treaba lor, ce conteaza parerea altora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant sortite esecului. din start. jugul devine prea greu cel putin pentru unu din doi.ma refer la jugul casniciei. daca este doar asa de divertisment este penibil, dar fistecare cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din nou inteligent emil. cu o singura rezerva: fiecare isi asterne asa cum DOARME (nicio conotatie sexuala)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre noi e o diferenta de 10 ani. La inceput am fost sceptica, m-a convins repede, si dupa 6 luni sufar ca se uita dupa una cu 1 sau 2 ani mai mica decat mine. sad
ce sa mia zic? eu sunt la pamant, am investit sentimente si acum stau cu buza umflata.laughing nu pot sa cred ca ne gandeam la cum va arata casa noastra, si ne faceam planuri.nici nu pot sa gandesc limpede, acum nu ma intereseaza de nimeni si nimic, sunt.'pierduta'.imi doesc sa nu patesc la fel de la urmatorul...fostul, (cel de dinaintea lui a stat cu mine numai 4 luni, ca am refuzat sa fac sex, ceea ce l-a enervat, ca asta vroia din prima seara, dar m-am controlat si am refuzat. acum a aparut el, si am simtit ca vreau mai mult in aceasta relatie) se pare ca m-am inselat in privinta lui.chiar stie sa se joace cu cuvintele.
sad

| stelinela a răspuns:

Depinde cred ca nu atit de virsta cit de reletiile care sunt in acea familie. Eu si cu sotul meu sunem casatoriti de acum un an si ceva, avem o feita si suntem tare fericiti cu toate ca diferenta de virsta dintre noi este de 12, 5 ani. Il ador mai mult ca orice pe pamint si il iubesc nespus de mult, incit nu simt niciodata ca intre noi este o diferenta de virsta.

| grtysae a răspuns:

Dragostea nu are virsta dar majoritatea sunt din interes, nu-l poti iubi cu adevarat stiind ca are virsta bunicului tau.