| interesata1998 a întrebat:

Ce parerea aveti de relatia dintre un barbat de 28 de ani si o femeie de 36 de ani care sunt casatoriti de 1 an si au 1 copil de 1 an si ceva dar problema e ca el nu o iubeste pe ea ci doar s-a casatorit cu ea pentru copil! Mentionez ca el iubeste o fata de 17 ani si ar face orice sa ramana cu ea!

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Femeia vrea copii si apoi pe barbat il da-n... sa se duca la munca porcul! Cam asta e mentalitatea ''coapta'' a femeii in general. Cred ca se ''coace'' doar pe-o parte. De obicei, dupa ce apare primul copil s-a cam terminat cu dragostea iar daca amandoi parintii mai si muncesc uneori nici n-au timp sa se mai salute. Daca nu stiu sa gestioneze treaba asta (si de obicei 70% din cupluri nu sunt capabile) apare fenomenul de mai sus.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Relatia este trista si nefericita, pacat de ei amandoi. Pustoaica de 17 ani este pur si simplu alta nenorocita care strica casnicii, stai linistita, isi va da si el seama ca aia nu face doi bani si va renunta la ea. dar probabil va renunta si la sotie daca nu o iubeste si asta e chiar trist. Poate totusi ii mai da o sansa sotiei si casniciei dupa ce scapa de adolescenta usuratica (sentimentele pentru amante trec repejor cand barbatul incepe sa se gandeasca ce o sa rada lumea de el daca se afiseaza cu una capabila sa se incurce cu un barbat insurat). daca nu au nici o sansa in casnicie, fiindca nu exista iubire si respect, e mai bine ca amandoi sa-si gaseasca iubirea in alta parte (in relatii frumoase, demne, incepute dupa ce casnicia nu mai exista nici in acte, lasand in urma ratacirile de tip fete de 17 ani in timpul casniciei)

| interesata1998 explică (pentru Brigaela):

Dar daca el o iubeste pe cea de 17 ani deoarece au o relatie de 2 ani, garantat o iubeste, el numai pe ea o vede ca fiind femeia vietii lui!

| alessia5158 a răspuns (pentru interesata1998):

La cei 28 de ani ai lui, nu-i "copt " destul!--- confunda pasiunea cu iubirea.
Statistica ( a psihologilor!)spune ca barbatul este "copt" dupa varsta de 30 de ani---femeia, in schimb, mult mai devreme ( ea procreaza!)

| interesata1998 explică (pentru alessia5158):

El spune ca garantat o iubeste deorece si-a dat seama ca de fiecare data ii este dor de ea cand nu o are aproape, si ii este dor sa o ia in brate sa o sarute si multe altele!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru alessia5158):

Femeia vrea copii si apoi pe barbat il da-n... sa se duca la munca porcul! Cam asta e mentalitatea ''coapta'' a femeii in general. Cred ca se ''coace'' doar pe-o parte. De obicei, dupa ce apare primul copil s-a cam terminat cu dragostea iar daca amandoi parintii mai si muncesc uneori nici n-au timp sa se mai salute. Daca nu stiu sa gestioneze treaba asta (si de obicei 70% din cupluri nu sunt capabile) apare fenomenul de mai sus.

| mihai69 a răspuns:

Treaba dintre voi (cum i-am răspuns deja și lui) nu cred că mai are șanse să meargă. Nu cred să fi avut vreodată, din păcate. Cel mai bine e să vă separați și fiecare să meargă pe drumul lui.
Amicul va realiză că nici fufa nu e perechea ideală, dar asta se va întâmpla doar ceva mai târziu.
E păcat de copil să continuați în felul de acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai iubire nu e de la un barbat pentru o copila de 17 ani. cauta si el "ceva proaspat".

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma, ce dracu, te stiam baiat inteligent, rareori laughing
Ea e pustoaica de 17 ani care e atat de naiva incat a pus botul la vrajeala tipului.Lasa ca vede ea dupa ce se satura ala de piersicuta proaspata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

De parca e prima sau ultima care e prostita de unu cu mult mai mare ca ea. mda. ii spune si el ce vrea sa auda si hopa, gata e moarta dupa el