| Mihaela369 a întrebat:

Ce poti face ca sa uiti un baiat?

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Ca sa uiti baiatul pe care l-ai iubit este greu happy
Dar daca a fost vina lui cand v-ati certat,trebuie doar sa te gandesti ca el nu te-a meritat happy ca nu este destul de bun incat sa fie al tau mereu!
Dar daca ai gresit tu,iar acum vrei doar sa uiti de el,ar fi bine sa iesi cu fetele, la plimbare, la suc, in club, cu rolele ...sa iti cauti alte activitati happy si cu timpul sa iti cauti si alt iubit happy

Bafta kiss

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Depinde cu ce ti-a gresit.
Daca te-a inselat, gandesti pozitiv si consideri ca nu meritai asa ceva si ca tu meriti ceva mai bun.
Poate te-ai maturizat in timp si ai constatat ca nu te merita? nu ai dat un mic detaliu despre el. daca ti-a gresit/ori tu esti cea care a gresit.
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Sa-ti cauti altul.Incet incet il vei uita pe celalalt.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Asta nu se va putea intampla, si imi pare rau sa iti dau aceasta veste. Dar totusi ar exista o modalitate : sa iti ocupi timpul liber cu diferite activitati in care trebuie sa te concentrezi mult si sa nu ai timp sa te mai gandesti la baiatul respectiv. Iesi mai mult cu prietenele, invata, si cu timpul sigur nu o sa te mai gandesti la el, poate foarte rar, asta depinde de tine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Te indemn sa citesti acest articol care vorbeste despre acest subiec: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011165

Sper sa te ajute.

Cele bune!

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Da mai multe de talii te rog ca sa te putem ajuta.de exemplu:el a gresit? cu ce a gresit? cam cat timp a trecut? mai exista vreo sansa sa fiti impreuna?

| Andutzza_Andu_1996 a răspuns:

Heii.
Daca a insemnat ceva pentru tine nu il poti uita dar poti sa nu te mai gandesti la el. Poti sa iti gasesti alt iubit, fa lucrurile care iti plac, citeste, uita-te la un film, poti iesii cu prietenii pe afara si ai sa vezi ca il poti uita!
Bafta big grin

| Hadarag_Catalina_2000 a răspuns:

Destul de simplu...In primul rand,ai nevoie de o prietena sa te consoleze(de preferat BFF-ul tau). Apoi,trebuie sa cauti pe altcineva, trebuie sa intelegi ca in aceasta lume nu este doar un singur baiat care ti se potriveste, sigur iti vei gasi "alesul"
Succes!
P.Sbig grinaca nu merge, cumpara o cutie de inghetata, ciocolata si niste bomboane...
Totul e mai bine,
Cand ai dulciuri
Langa tine...
; )