| Elena0210 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de plictiseala?

Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Citeste, iesi in oras, intalneste`te cu prietenii tai, apuca`te de dansuri, joaca`te pe calculator, gateste, uita`te la un film bun, uita`te la doua filme bune!

64 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata o limba straina sau un limbej de programare.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Apuca-te de un sport sau ceva de genu.
Eu de exemplu...cand ma simt obosita psihic (sau plictisita) ma iau si ma duc la sala.Cand ajung acasa parca sunt mult mai plina de viata.

| irynna a răspuns:

Cauta ceva care te motiveaza si iti aduce buna dispozitie... uita-te la un film dragut, asculta muzica ta preferata, sau o melodie... fa ceva frumos pentru tine.si te vei simti mai bine!

eileen
| eileen a răspuns:

Apuca-te de invatat ceva nou pentru tine, cum ar fi un sport gen kick boxing (e bun mai ales noaptea) sau un dans. De asemenea, mergi la sala, e foarte bine pentru organism, te destinde si iti da energie. Citeste o carte buna, invata sa lucrezi intr-un program gen Photoshop, te va distra cu siguranta, iesi cu prietenii in oras, mergi la un muzeu sau iesi la munte.

assiris
| assiris a răspuns:

Uite eu nu inteleg cum unii, intre care esti si tu spun ca se plictisesc iar eu nu stiu cum sa intind cele 24 de ore sa fie macar 48. Pai poti face atitea lucruri ca nu-ti mai incap in timpul disponibil. Poti citi, invata o limba straina, un instrument muzical, un limbaj de programare, sa faci grafica pe calculator, poti sa faci sport, sa aduni timbre sau papusi, sa inveti sa crosetezi, sa impletesti, sa cosi (stiu ca nu mai sunt la moda dar iti creaza o incemanare, poti sa pictezi, sa sculptezi, sa aduni un grup de copii sa-i inveti jocuri, sa ajuti niste batrini sau bolnavi sa le faci cumparaturile sa le aduci medicamente, poti sa... dar cite nu poti, a scris Pavel Corut o carte in acest sens, plina cu idei.

| andreutz a răspuns:

Bine zis assiris...bravo...sunt cu totul de acord cu tine...

| Criiss16 a răspuns:

Citeste o carte, iesi cu prietenii, fa un sport, uita-te la un film bun, iesi la plimbare...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cad ma plictisesc ies in oras cu prietenele.sau citesc o carte sau vb pe mess

| claudiu89 a răspuns:

Cred ca te referi la momentul in care nu ai prea mare chef de nimica, cred ca iesirea cu prietenii ramane cea ma buna solutie(chiar daca nu ai chef de iesithappy ) eu cand sunt plictisit sa apuca somnullaughing

| annagabi a răspuns:

Abia acum am intrat si am gasit mesajele! Eu nu prea reusesc sa am timp sa ma plictisesc! O idee: fa-i o surpriza mamei tale si asteapt-o cu o prajitura sau o mancare facuta de tine! Sau cu o treaba din gospodarie pe care stii ca trebuie sa o faca atunci cand vine obosita de la serviciu. Cred ca ai putea avea surprize!

| cely a răspuns:

CITESTE, FA MANCARE, INVATA CEVA

| RamonaMn a răspuns:

Fa ceva ce iti place sa faci.Iti dau cateva propuneri:

*Poti sa te apuci de un sport-Bungee Jumping
-Saritul cu parasuta din avion happy

P. S-Nu incerca daca ai problema cu inima.

*Citeste o carte cu aventuri care te va tine cu sufletul la gat.
*Invata un nou dans happy

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparatuuri! intotdeauna te fac sa te simti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste o activitate care sa*ti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la muncabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te culci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste fa anumite sporturi invata etc esi in parc la plimbare la un suc

| sharpeyhanna a răspuns:

Sunati o prietene si vorbeste la telefon ore intregi si va veti distra amndoua sau pe mess spuneti bancuri si de totate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste si scapi deplictiseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce iubirea scapa oameni de plictiseala? cand suntem plictisiti sunam pe cine iubim si mergem sa-l plictisim... iubirea este doar sa nu ne plictisim? bacillus_infernus2000@yahoo.com scuze daca nu am scris gramatic dar sunt plictist laughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ce poti face? rolling eyes ce mare scofacla du-te la schoping(magazin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste o avtivitate placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ii cu vrajeala asta, astea le stie tot omul ce sfaturii is alea, is lucruri care le stie toata lumea, parerea mea este sa te duci la un psiholog ca nu mai ai stare... sau cautati un prieten sa iti tina de urat si faceti-va de cap la maxim...parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti propun sa faci si u ce fac si eu cand ma plictisesc plictisestete in continuare

| mileycyrus_4701 a răspuns:

Nu stiu si eu sunt ca naiba de plictisita si treaba estee ca am incercat sa ma joc la un joc care imi placea si am ierdut si asta mai inervat si mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu cand te plictisesti cauta filmulete amuzante.Iti vor distrage atentia de la plictiseala si te vei simti mai vioaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa multe chesti trasnite laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu te plictisesti, fa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canta sau esi afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto hai sa ne plictisim impreuna