| zuzuma a întrebat:

Ce sa inteleg fostul iubit zice ca sa reimpacat cu fost iubita care stie ca nu o suport si o urasc de cand eram impreuna, ba zice ca nu stau impreuna ci doar vorbesc momentan dupa iar zice ca sunt impreuna, de ce oare sa ma oftice? chiar daca ne-am despartit el tot ma alinta cum imi zicea atunci cand eram impreuna, ce sa inteleg prin asta? ce vrea de fapt? imi da poze cu el si zice daca e frumos ceva de genu

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Sa te oftice, se vede ca nu ii pasa de tine, daca ii pasa nu erai o optiune pentru el, ci erai toul ( doar tu, nimeni altineva). Parerea mea e sa il lasi, sa faca ce doreste el, dar tu, sa nu mai vorbesti cu el, sa intrerupi orice cominicare cu el, sa nu te mai poate gasi ( nu are rost sa te oftici aiurea pe un om care nu stie ce doreste de la viata). Nu ii mai permite sa te aibe ( ma refer sa vorbesti cu el), pentru ca stie ca pe tine te poate oftica si ca ii raspunzi oricand, chiar daca lui nu ii pasa de tine.

| StaceyG a răspuns:

Normal ca vrea sa te oftice, nu ii pasa de tine, pentru ca daca ii pasa nu iti zicea toate aceste lucruri.
Eu cred ca ar trebui sa il lasi, sa rupi orice legatura cu el, pentru ca daca vei continua asa o sa se joace cu tine mereu, pentru ca el stie ca tu o sa ii raspunzi intodeauna si ca poate sa faca ce vrea el din tine. Pune punct acestei povesti, si incearca sa treci peste, o sa te simti mult mai bine dupa un timp. Bafta!

| grab a răspuns:

Te tine ca o rezerva asa mai mult. probabil ca nu e prea convins ca ce are acum e mai bun ca tine si te considera gata oricand sa va impacati dupa conditiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi vine sa cred cate porcarii sunt dispusi sa accepte unii oameni laughing AI MANDRIE! atata disperarea. Din moment ce s-a dus dupa alta, poate sa fie si fosta, se mai merita? te macini singura pentru nimic, move on! Crezi ca daca iti plangi de mila se va schimba ceva? de aia si se comporta cu tine asa, pentru ca ii permiti. Cea mai puternica arma psihologica e indiferenta. Vrei sa fii tare sau vrei sa fii carpa lui. e alegerea ta. Fata sau baiat, din moment ce unu inseala o va face si a doua oara garantat. Da dovada de putin respect fata de tine si baga-l in...

| doreal a răspuns:

Pai poate o face pentru ca încă tine la tine şi poate are şi el cont de TPU iar cei de aici i-au zis sa te facă geloasă şi sa vezi ce ai pierdut happy. Bine poate nu are cont de TPU dar cu siguranta cineva l-a sfătuit sa te faca geloasă. Sau poate pur şi simplu asa i-a venit. Tu te-ai despărţit de el sau el de tine? Ma gândesc ca dacă nu ti-ar plăcea de el nu i-ai mai răspunde şi nu ai mai fi ofticată. Corect? Dacă el s-a despărţit de tine si face chestii de genul asta e nesimţit.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Sa te oftice eu te sfatuiesc sa il tratezi cu indiferenta

| Alexandrafunny a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el?

| zuzuma explică (pentru Alexandrafunny):

Ce sa vorbesc cu el?

| Alexandrafunny a răspuns (pentru zuzuma):

Sa ai o discutie privata cu el. Poate sunt eu in clasa a 4-a, dar stiu ce trebuie facut.In acea discutie veti clarifica tot ce este nevoie.In cazul in care continua cu acest comportament neplacut, ignora-l pana se potoleste. Daca va intelege scopul discutiei(situatii rare), va fi bine.Incearca,nu ai de unde sa stii cum va reactiona.Sa-mi spui ce s-a intamplat dupa ce ati discutat, te rog!

| Qqralu a răspuns:

Sfatul meu pentru tine e sa-l tratezi cu indiferenta sa vada ce a pierdut! Asa, nu o sa mai aibă chef de glume de genul "m-am împăcat cu fosta iubita" si o sa aibă ochii doar pentru tine. Dar iti zic, tone de indiferenta!