| CreStic a întrebat:

Ce semnifica pentru fiecare dintre voi Parintii?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Universul, busola de orientare în viață, stâlpul de susținere, ajutorul necondiționat, prieteni de încredere.
Eu am rămas fără ei!
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Din punct de vedere al vietii - niste ingeri pazitori Ohappy
Din punct de vedere social - cei mai buni prieteni >big grin

| larissuka a răspuns:

Parintii sunt ceii care ne-au dat viata carora trebuie sa le multumim tota viata pentru felul in care au trudit pentru noi, ei te vor iubi indifernt de greselile pe care le faci, ei mereu te vor sfatui de bine si bineinteles iti pot fii cei mai buni prieteni happy dar uite din pacate nu tooti copii avem parte de acesti parinti impecabili! daca i ai aproape si se implica in toate relatiile cu tine iubestei, apreciaza-i maxiim si mai ales sa nu-i dezamagesti!kiss

| neutrino a răspuns:

Ingerii nostri pazitori.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pentru mine, parintii semnifica persoanele care mi-au dat viata, care mau crescut si care m-au ajutat mereu cand am avut vreo problema.Parintii imi sunt ingeri.Lor trebuie sa le multumim in fiecare zii pentru ca neau adus pe viata, pentru educatia oferita...pentru tot.
O zi buna!

| IMINENT a răspuns:

Totul.

| TiggerO a răspuns:

Cei mai buni prieteni.

| DASMaRiA a răspuns:

Totul! cei care imi dau bani, educatie, afectiune si cea mai mare parte de iubire!