| anonim_4396 a întrebat:

Cine a spus aceste lucruri?
Ca minciuna are picioare scurte? Cand de fapt are picioroange?
Ca adevarul iese ca uleiul la suprafata, cand de fapt adevarul se duce ca pietrele pe fundul apei?
Ca timpul rezolva totul, cand de fapt lasa lucrurile nerezolvate?
Ca roata se invarte, cand de fapt ea sta pe loc
Ca speranta moare ultima cand de fapt moare prima?
Ca ce semeni aia culegi, cand de fapt te trezesti cu "recolta"distrusa de altii

5 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Probabil cineva caruia i s-au implinit toate astea. Pe cateva dintre ele, cel putin partea cu timpul si roata nici eu nu le cred... dar cu minciuna da, cand nu te astepti o sa se adevereasca happy Pentru ca oamenii se dau de gol si lumea e mica happy

| BroascaCuElice a răspuns:

Mickey mouse

| anonimg a răspuns:

Nu pentru toate lucrurile se intampla asa. in viata aceasta.
Oamenii se simt frustrati cand dreptatea se face nevazuta. O, daca nu ar exista Dumnezeu care a spus ca va fi o judecata atat in ce priveste raul cat si binele facut, atunci ar fi fost haos pe pamant. Credem sau nu, totul este in mana Lui.
Este greu pentru firea omeneasca sa intelegem de ce Dumnezeu nu pedepseste pe loc raul facut. De fapt, intelegem; ce ce greu este ca nu suntem si de-acord cu acest lucru, si anume ca El ofera timp de har pentru ca omul sa isi indrepte greseala.
El stie ca cel mai groaznic lucru care i se poate intampla unui om este despartirea definitiva de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minciuna? are picioare scurte.dar multe.adevarul umbla cu capul spart. celelalte sant adevarate.doar parerea ta e alta.

| SWATELITE a răspuns:

A spus-o Hitler unui comandant al armatei Germane big grin straight face am aflat din cartea de istorie rolling on the floor big grin