PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Cristos a inviat! Sarbatori fericite!

Chiar daca nu e mereu usor, incercati sa fiti mai buni, mai toleranti, mai intelegatori, concilianti sicooperanti, spre binele tuturor!

Merita!

Răspuns Câştigător
| GrigoreVarlam a răspuns:

Imi aduc aminte un MOTTO care ni-l scria profa` de romana la inceputul orei "Sa fim mai buni, mai blazi, mai intelepti" nu-l intelegeam eu atunci, dar e un motto bun de urmat in viata tongue

Sarbatori Fericite

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Adevarat a inviat! Iti promit ca o sa incerc sa iti ascult cuvintele venite din suflet. E cel mai bine daca am putea face asta cu totii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adevărat a înviat!
Să trăim prezentul fără frica trecutului și amintirea viitorului.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Adevarat a inviat! Incercam, incercamhee heeNu intotdeauna e usor, dar atat timp cat e respect lucrurile merg mai binewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Adevarat a inviat!
Sarbatori fericite si tie!
Fie ca lumina sfanta a invierii sa ne calauzeasca pasii tuturor spre o lume mai buna in care sa nu existe minciuna, ura, invidie!

| Barajag a răspuns:

Adevarat a inviat! Cu totii speram sa fim mai buni, mai increzatori.Sarbatori fericite in continuare si multe bucurii in suflet iti doreschappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Adevarat a inviat!love struck
Incercam sa fim asabig grin Si sper sa reusim laughing

soothe
| soothe a răspuns:

Adevarat a Inviat!

| AvalohAlyn a răspuns:

Adevarat a inviat! Iti doresc si tie sarbatori fericite cu multa sanatate, fericire si credinta.

| unione a răspuns:

Paste fericit!

| LittleandLiars a răspuns:

Esti catolic nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat!

Ai mare dreptate. Nu este usor intotdeauna sa intelegi, sa tolerezi, sa cooperezi cu anumite persoane, insa spre binele tau, dar si al celor din jur, te adaptezi la situatie, devenind mai tolerant, mai cooperant, mai intelegator, mai bine zis, sa devenim MAI BUNI. Si asa este. Efortul se merita. Odata ce tu intelegi si tolerezi si ceilalti vor intelege si te vor tolera.

P. S.: Din cate stiu e Hristos a inviat, cu H nu cu C.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat!
asta ar trebui sa ne fie un mod de viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat! Pai voi incerca, promithee heewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce spui " Cristos a inviat ", ne faci " praf " cu : " sa fiti mai buni, intelegatori, bla-bla..."
Ce te face sa crezi ca nu sintem asa, si sintem neintelegatori si rai?
De ce folositi stereotipuri al caror sens va scapa?
Ce parere ai avea daca eu spun " buna dimineata draga, dar vezi ca ai cercane si parul iti sta naspa? " Ce ai intelege? Politetea de a te saluta sau faptul ca te-am facut " praf "?

| budeanu a răspuns:

Cu adevarat a inviat! mersi si u sa fii daruitor si sufletist!