| GuraLumii a întrebat:

Cu cat timp inainte este indicat sa faci o rezervare la un restaurant pentru a organiza o nunta?
Aveti sugestii cu restaurante la care ati fost la nunti?

Răspuns Câştigător
| AlexandruDanu a răspuns:

Uita-te pe http://www.ghid-nunta.ro/ s-ar putea sa afli raspunsuri si la intrebari pe care inca nu ti le-ai pus.

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Rezervarile se fac, de regula cam cu un an inainte. Depinde de marimea nuntii, de cati invitati sunt, de cat de sofisticat trebuie sa fie totul. Cu cat e mai select restaurantul cu atat mai inainte trebuie sa fie rezervat. Tocmai de aceea se pare ca sunt foarte multi intreprinzatori care fac rezervari si apoi cedeaza contra cost rezervarea la hotel vezi exemplul de mai jos
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13272
In general conteaza foarte mult aranjamentul sa fie de bun gust. Am fost la diverse nunti, e bine sa fie totul frumos, sa fie ambientul placut - dar cel mai bine, indiferent unde se intampla - sa fie distractie, sa petreaca lumea si sa se simta bine, sa fie muzica antrenanta, sa se danseze, sa fie mancare buna si de calitate. Oamenii de fapt vin sa se bucure alaturi de cei pe care ii cunosc si care-si intemeiaza o casnicie.

cristian
| cristian a răspuns:

Unele restaurante au rezervari si cu cativa ani inainte.
Ele profita in acest fel pentru ca trebuie sa dai un avans si astfel restaurantele practic ruleaza banii tai.

| copolovici a răspuns:

Nu ştiu din ce oraş eşti, dar asta pare să fie o problemă destul de mare în România. Vorba lui Dinică, "ţară mică, mese puţine". De obicei, în ultima vreme, rezervările se fac de pe un an pe celălalt, mai ales în restaurantele cu grad mare de popularitate şi succes în organizarea de nunţi şi alte evenimente de familie. Posibil să mai fi tăiat criza din pofta de căsătoreală a românilor, dar sugestia mea e să te asiguri din timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hotel liliacu, hotel orizont

| stanjn29 a răspuns:

J’adore Ballroom este singurul care ofera atat servicii de inalta calitate cat si cadouri gratuite pentru clientii sai! Avem o surpriza pentru dumneavoastra! Dupa ce veti alege sa lucrati cu noi, veti primi invitatii online facute gratuit pe care le puteti trimite catre prieteni sau familie. Vezi mai multe detalii aici : http://jadore-ballroom.ro

| CreateriaEveniment a răspuns:

Nu cu foarte mult timp. Poti apela la ajutorul celor de la www.createria.ro si cu siguranta vei fi multumita.