| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebuie sa ma comport intr-o relatie de sot si sotie?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Intr-o relatie de cuplu este foarte important ca fiecare sa inteleaga ca nu este stapanul posesor al celuilalt.Suntem cu totii indivizi liberi si atunci cand alegem sa traim langa o persoana de care suntem legati prin iubire, n-ar trebui sa renuntam la libertatea de a fi noi insine, fiecare in parte.Cand spun libertate nu exclud devotamentul, loialitatea, sinceritatea ci doar ca nu trebuie sa-l socotim pe celalalt sclavul nostru, sa-i lasam spatiu in care sa-si manifeste personalitatea. O greseala frecventa intr-o relatie de cuplu este aceea de a incerca sa-l schimbi pe celalalt; e din capul locului sortita esecului aceasta tendinta si provoaca si aprige dispute; e bine sa-l acceptam pe celalalt asa cum este.Si daca vom respecta pe celalalt si vom avea incredere in el, atunci nici gelozia cea provocatoare de drame, nu va insoti ca o umbra casnicia noastra.Ma gandesc acum ca poate INCREDEREA este cuvantul cheie intr-o relatie de cuplu.Numai bine.

| vallery a răspuns:

Tu cine esti in relatia asta? Sotul sau sotia?

| vyo a răspuns:

De pinde ce, ca nu ai specificat el sau ea.

| gingasull a răspuns:

Iti spun eu cum... dar o sa se creada ca provoc lumea la violenta laughing... Man de cate ori te supara ii dai cate un plici peste fund, ca Silviu Prigoana cu Adriana Bahmuteanubatting eyelasheshee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde.Esti sot sau sotie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In prima casnicie eram sotul perfect.Nu lipseam sau intiraziam 5 minute macar.De alte femei era ceva de neconceput pentru mine.Chiar ii uram pe toti care faceau lucrurile astea.Sau alcool vreo picatura? Doamne fereste.Acum mai consum cite un pic la sarbatori mari. Unde plecam, numai cu doamna.Singur nu exista.Ma crezi sau nu dar nu a tinut nici asa. A plecat la parinti ca aici era greu.Si daca fiind serios n-a tinut acum ce sa fac? Poate tine asa. Tie nu-ti recomand.Tot ce pot sa te inrum este sa fii tu insuti(a) mereu ca totul vine traind.