| EduardGa a întrebat:

Cum as putea sa il cunosc pe tatal meu adevarat?
De la mama, mentionez ca... nu am cum. Si nici din alte surse apropiate mie. E cineva in situatie asemanatoare? Au trecut 20 de ani...
sad

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi mama unde este?
Mergi la Poliție cu o cerere motivată pentru a afla unde locuiește!
Pa, pa.

| EduardGa explică:

Da, ii stiu si numele si orasul. Eu m-am nascut in Timisoara, mama l-a cunoscut pe el, in Timisoara, cand era studenta. Unde as putea sa fac sa am o lista detaliata cu toti oamenii dintr-un oras? Doamne, ce prosteste ma exprim...insa simt ciuda, dorinta, curiozitate, ura si toate la un loc. sad

| EduardGa explică:

Pai si chiar nu exista o solutie din moment ce ii stiu numele si eventualul oras in care sta? Pff.

| AlexaS a răspuns:

Pff pai acum depinde de cantitatea de date pe care o ai despre el in principiu de chestia asta se ocupa politia ei tin registre cu toate persoanele si bineinteles medicul de familie la care era, cu ajutorul CnP-ului poti gasi o persoana dar asta tot asa cu ajutorul persoanelor specializate

| AlexaS a răspuns:

Sau poti merge la
Inspectoratul Naţional pentru Evidenţa Persoanelor:
http://www.evidentapersoanelor.ro/

| Bybanu a răspuns:

Da, uite eu...si vorbesc sincer. tatal meu a lasat-o pe mama, adica a plecat fara sa zica nimic, fara sa mai stim ceva de el... El nu ma stie, eu nu il stiu.Nu avem cum sa dam de el, nici la politie, nicaieri.
La mine au trecut 18 ani.adika de cand m-am nascut

| Bybanu a răspuns:

@Rockstar: normal ca ii stie si numele si prenumele, atata timp cat e tatal ei/lui, fiind trecut pe certificatul de nastere, cat si pe actul de indentitate.

| Bybanu a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa il gasesti. Mama nu are nici acte de divort, nici de deces a lui.nimic. Daca esti in aceeasi situatie, inseamna ca nu ai cum sa dai de el.sau poate da, dar foarte foarte greu.

| Rockstar_9495 a răspuns:

Daca tatal tau are acelasi nume de familie ca tine cauta toti oamenii cu numele lui daca sti si prenumele e bine dupa aia vezi care ar putea sa iti fie tata si cautal.

| Betty_7297 a răspuns:

Ii stii numele si orasul?

| Betty_7297 a răspuns:

Eu ca sa aflu de o persoana am facut asa :
1. Ii stiam numele, si orsasul.
2. Am sunat la informatii numere ( da, stiu ca suna prostesc ) si mi-au dat vreo 3 adrese si numere de telefon cu acel nume.
3. M-am dus acolo la fiecare casa si exact pe ultima o cautam.
Stiu ca e putin prostesc dar asa am facut. :d laughing