| Delia165 a întrebat:

Cum ati reactiona daca iubita/iubitul vostru ar vomita? ati sta cu el/ea in baie in timp ce vomita? Ati curata voi sau el/ea? cum ati reactiona daca din greseala ar vomita pe voi? cum ati vrea sa reactioneze iubitul/iubita daca ati vomita?

5 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Ar fi frumos din partea ta sa ajuti persoana respectiva, ca ti se poate intampla si tie si siiigur ai avea nevoie de ajutor.
Dar, daca persoana nu e beata, ar putea sa curete si singura voma, ca e destul de scarbos daca te gandesti practic.
Faci si tu ce poti.

| 4StarLight a răspuns:

Nu ştiu cum ar reacţiona dacă ar vomita pe mine,sincer mi-e cam greu să mă gândesc!
Dacă ar fi în baie,nu știu cum aş face pentru că unele persoane nu au nevoie de "companie" când le e rău! Normal că aş sta cu grijă,m-aș duce să văd cum e,dacă pot să-l ajut, să iau şerveţele să şterg pe acolo, să văd dacă are şi el nevoie să bea apă!
Nici nu vreau să mă gândesc cum ar fi să vomit eu pe el, pentru că mi-ar fi așa rușine apoi că nici nu-l voi putea privi în ochi!
Dar de obicei simt când mi se face rău şi-mi iau o marjă de siguranţă ca să nu trăiască nimeni evenimente neplăcute! happy Chiar dacă s-ar întâmpla, aș vrea doar o atitudine înţelegătoare!

| frum a răspuns:

Bineinteles ca as sta cu el daca ma lasa si nu are el ceva complexe in privinta asta. Ca sa nu se simta prost pentru cele intamplate m-as oferi sa il ajut sa curete, iar in cazul in care se simte rau tare as curata singura. Mi-as dori ca iubitul meu sa reactioneze la fel. O relatie bazata pe iubire nu mai tine cont de aspecte, greata, etc, ci de sanatatea persoanei iubite.

| Delia165 explică (pentru frum):

Nu e neaparat ca ar avea complexe, daca nu te-ar lasa ar fi probabil ca sa te protejeze pe tine

| Pewtra a răspuns:

Ma-ș duce să i-au șervețele sau un prosop, o curăț de vomă dacă se murdărește, după o ajut cu ce-a ce e nevoie.
Dăcă ar vomita pe mine ma-ș curăța.