| Jasmine489 a întrebat:

Cum faci un baiat sa te placa, daca el place pe alta?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu poti.
Vezi ce calitati vrea el de la o fata si daca esti sigura ca un astfel de baiat vrei fa eforturi in directia asta. Dar nu le fa pentru el, ca le faci degeaba.
Fa-le pentru urmatorul intalnit ca sa te ridici la nivelul asteptarilor.
Dar e cam riscant, azi faci niste chestii de dragul de a face pe plac unui gen de barbati si poimaine poti vedea ca de fapt vrei altceva de la un baiat.
Cel mai bine axeaza-te pe tine. Fa in asa fel incat sa nu iti mutilezi sinele dar sa devii cu fiecare o zi o versiune mai buna a ta. Infrunta-ti temerile, fii proactiva si lupta pentru lucrurile pe care ti le doresti. Informeaza-te si pune in practica.

| RAY a răspuns:

Daca fata aia il atrage fizic nu ai ce face, pentru ca el va avea o provocare sa o aiba, daca nu reuseste se va folosi de una ca sa o uite poate de tine, de ce nu vorbesti cu el, apropo placerea e trecatoare

| T0T a răspuns:

Mai bine lasă-l în pace, nu ai cum să faci pe cineva care nu te place să te placă.

| Doub a răspuns:

Prea multă bătaie de cap.
Dacă e să te placă, o să te placă.

| dannyel86 a răspuns:

Daca el place acea fata in mod real, poti face si tumbe ca la circ, tot nu se va uita la tine. Daca o placea artificial, in aparenta, acum va avea pe amandoua. Ori renunti la idee, ori astepti sa-i dispara atractia pentru acea persoana. S-au mai vazut cazuri... Poate ai noroc.

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu poti face un baiat sa te placa doar pentru ca vrei.Nu sunt dispozitive in care sa pui niste setari si sa fi fericita.Sunt oameni.Nu vreau sa fiu rea, dar daca nu te place inseamna ca nu esti genul lui, asa ca chiar daca vei incerca sa fi pe placul lui, tot va veni un moment in care te vei satura tu sa fi ceva ce nu estibig grin
Si, in special, daca place pe altcineva si tu stii ca intr-adevar ii place de acea persoana, lasa-l in pace, poate chiar poti sa il si ajuti, dar nu ii "pune bete in roate"big grin