| anonimashukara a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa te lase intr-o excursie dupa ce ai luat nota mica? sad

Răspuns Câştigător
| EchoDemon a răspuns:

Incearca sa le spui ca vei invata si ca vei lua note mai mari. Si incearca pana la excursie sa faci tot ce spun ei. Sa nu le comentezi.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa le spui ca acest fapt ar fi un stimulent ca sa inveti mai bine. In cel mai rau caz vor rade bine. big grin

| William a răspuns:

Daca nu ti-a trecut prin cap sa le spui ca ai luat nota mare nu meriti sa mergi in excursie.

| Wehrmacht a răspuns:

Le spui ca iei o nota mare. Daca nu merge le spui ca iei si mai multe note mici.

| neutrino a răspuns:

In conditii normale nu ai cum. Tot in conditii normale nu ar mai trebui sa ai asemenea pretentii.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU prea ai sanse.
Cel mult le poti promite ca indrepti nota daca te lasa.
Si te tii de cuvant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu sa o indrepte ci sa o faca mai mare.O poate face cu pixul sau sa mai adauge un zero la nota.sa vezi ce mare se face. O lasa in excursie in jurul lumii si pe Marte daca vrea.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu -i da idei!laughing

| danay72 a răspuns:

Incearca sa le castigi increderea, apoi te vor lasa.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile.

| ywar a răspuns:

Te pui cu burta pe carte sa inveti si apoi sigur nu vei mai lua note mici. Daca nu inveti, asa se intampla. Generatia voastra.

| PreaTareღ a răspuns:

Incearca sa le spui ca vei invata si ca vei lua note mai mari.

| Glumet a răspuns:

Le spui ca se intampla sa mai iei si note mici si ca trebuie sa te si distrezi nu numai sa stai sa inveti.

| eduard1 a răspuns:

Nu poţi.

| BPAndrei a răspuns:

Ii spui ca ai nevoie de relaxare sa poti sa iti revii cu invatatul laughing

| anonimashukara explică:

Stati asa toti! E vorba de un 7 la un test initial. Nu se trece, dar e rau oricum.