| MeetTheMonster a întrebat:

Cum pot castiga increderea cuiva?

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Degeaba o castigi, daca nu o poti pastra. Dureaza ani sa castigi increderea cuiva, si doar o clipa s-o poti pierde.winking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin respect, corectitudine, loialitate și sinceritate. Nu are ce căuta minciuna, parșivitatea, trădarea, etc.
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Atitudine, coerenta, abordare, consecventa, seriozitate, rabdare, simt al echitatii. Daca iti pui problema asa, deja esti in impas. Trebuie sa fii in asa fel incat daca cineva n-are incredere, este din cauza propriei nesigurante de sine.

| Vizitiul a răspuns:

Poti ajunge un castigator, dar e mai greu sa te mentii!

| marrr a răspuns:

Este greu sa castigi increderea cuiva. Totusi, atunci cand o faci ar trebui sa te simti mandra, pentru ca nu este usor deloc. Ia-o ca pe un trofeu. Trebuie sa fii tu, daca vrei ca acea persoana sa isi poata da seama daca sa aiba sau nu incredere in tine. Daca te prefaci, va avea incredere in tine atata timp cat tu te vei putea abtine, dar atunci cand iti vei da drumul cu siguranta iti vei arata adevarata fata. Nu iti recomand sa te prefaci doar pentru a obtine increderea cuiva. Te poti schimba(in bine), daca nu, nu te sfatuiesc sa incerci.

| IooMar a răspuns:

Prin respecat, sa nu minti in fata lui, sa nu il barfesti pe la spste, sa poti sa ii tii bine un secret, sa nu ii ranesti sentimelentele, sper ca am fost de folos cu ceva.

| Bacteriuță a răspuns:

Apropie-te de el, fa-l sa simta ca ii vei fi mereu aproape si la bine si, la rau, ajuta-l cand are nevoie [neconditionat!], fii aproape tot timpul langa el la o barfa, pe afara [ai grija sa nu-l sufoci cu prezenta ta], vorbiti mai mult... totul e sa simti ca el nu are nimic cu tine si ca e dispus sa incerce sa fiti prieteni, ceea ce inseamna si incredere tongue

| cristina a răspuns:

Cu timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi încrederea într-o persoană o câştigi cu greutate, trebuie să te comporţi frumos, să ai un vocabular cât de cât adecvat.
Ţin să menţionez câ încrederea o dată câştigată cu foarte multă uşurinţă se şi poate pierde.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin fidelitatehappy

| andii a răspuns:

Apoi...
depinde de persoanahappy
ar trebui sa te comportii frumos.
sa ii demonstezi ca poate avea incredere in tiine.
sa fii sincer cu el sau eahappy
succeshappy