| Maria_3931 a întrebat:

Cum pot sa gasesc arborele genealogic al familiei mele?(fara raspunsuri cum ar fi intreabati familia)...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti gasi un arbore genealogic, trebuie sa-l faci tu, strangand date de la starea civila, de la biserica, de la oameni care ti-au cunoscut familia, eventual si de la Arhivele Statului. Succes!

50 răspunsuri:
| RazvanPopa a răspuns:

Fata aceia de a scris de m-a innebunit trebuia sa primeasc funda.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanB26739 a răspuns:

Nu poti sa-l gasesti!

| AlexTurcu a răspuns:

Există specialiști la care puteți apela pentru astfel de servicii. De exemplu, echipa „Scriem istoria ta". Adresa este https://scriemistoriata.wordpress.com/

| Chilcos_David_1990 a răspuns:

Aici https://www.myheritage.ro ai aici tot ce-ti trebuie :).

| leventseit a răspuns:

Mă cheamă SEİT LEVENT

| leventseit a răspuns:

Mă cheamă SEİT LEVENT născut la 30 11 1965 ăn CONSTANȚA şi vreau să găsesc arborele familiar.

| Bumbateanu_Iurie_1976 a răspuns:

Imi caur sramosii

| Mandicescu_Costica_1960 a răspuns:

Vreau sa-mi gasesc familia

| Lapuste_Ileana_1950 a răspuns:

Cum gasesc arborele meu genealogic? Balintfi ilona

| danidistruge112 a răspuns:

Nu poti sa il gasesti decat daca iti bagi tu

| emil418 a răspuns:

Poate la evidenta populatiei?! sau am inteles ca exista niste teste ADN se iau mostre de sande si alte celebig grin si se pot gasi date despre stramosii tai de acum... 500 de ani sa zicem... sau si mult mai mult. adica e super ok testul asta da e cam costisitor. duce pe la 150 de euro din cate am aflat eubig grin Eu iti urez succes! big grin si mi-ar palcea sa fac si eu treaba asta o data.happy

| FluxTape a răspuns:

Arborele genealogic se poate gasi la primaria orasului. Pentru o taxa primaria iti poate da tot arborele genealogic al familiei tale. Nu doar cateva persoane poate chiar mii de persoane. Profesoara me de religie a platit 200 lei pentru 2.500 de persoane in arborele ei genealogic. Mult succes!

| Mansour_Sede_1993 a răspuns:

Cum pot sa gasesc arborele genealogic al familiei mele?

| gribita a răspuns:

Nu stiu.

| Berechet_Cristina_Aurelia_1982 a răspuns:

Pentru putin ajutor puteti incerca aici:
https://www.facebook.com/consilieregenealogica?ref=hl
Succes! :)

| Antoan_Mya_1957 a răspuns:

Cum sa-mi gasesc arborele genealogic al familiei mele?

| Anda_Voiculescu_1975 a răspuns:

Harta genealogica

| Alex_Alexandru_1957 a răspuns:

Cum sa gasesc arborele genealogic al fam ciovirnache

| Radu_Calinescu_1988 a răspuns:

Familia calinescu