Cum sa fac ca in fiecare sa fie Ziua Indragostitilor?

Multi dintre noi asteapta ocazii speciale ca sa isi incante perechea, dar oare nu ar trebui sa traim in fiecare zi, indiferent de sarbatoare, Ziua Indragostitilor?
Poate ca avem nevoie de un imbold pentru a ne face fericita perechea, asa ca iata cateva idei care sa ii determine pe cei indragostiti sa transforme fiecare zi intr-o sarbatoare a iubirii.

  • Desi pare banal, o floare daruita din senin, fara o ocazie speciala, este una dintre cele mai placute surpize pe care un barbat poate sa I le faca unei femei.
  • Daca vrei sa faci o surpriza si mare mare femeii din viata ta, dar si daca iti permiti, trimite-i acasa sau la serviciu un buchet de flori, alaturi de o felicitare. Poti fie sa apelezi la o firma specializata, fie sa cumperi un buchet de flori pe care sa-l trimiti prin curier.
  • Daca perechea are vreo pasiune, colectioneaza ceva sau are un hobby, spre exemplu, incearca sa ii faci mici cadouri legate de aceste pasiuni, cu siguranta iti vei incanta partenerul.
  • Fii atent(-a) la preferintele si la dorintele celui de langa tine, daca vrea sa isi cumpere ceva sau sa mearga la un concert, spre exemplu, poti sa i-o iei inainte si sa il/o surprinzi.
  • Strecoara biletele, post-it-uri, cu mesaje de dragoste pe care perechea ta sa le descopere intamplator. Fie ca le gaseste in geanta, in portofel, in carti, pe acasa, printre cursuri, caiete, un mesaj care sa-i spuna cat de mult il/o iubesti sigur ii va aduce multa bucurie.
  • Pregateste-i o cina speciala, fie ca luati masa in oras, fie ca mancati acasa, poti incerca sa gatesti ceva. Chiar daca nu te pricepi la gatit, sigur iti va fi apreciat efortul si va veti bucura impreuna de felul de mancare pregatit.
  • Pregateste-i micul dejun si adu-l in pat. Scoala-te inaintea lui/ei si pregateste ceva de mancare pentru micul dejun, astfel incat atunci cand se trezeste sa-ti suprinzi perechea.
  • Un mod simplu de a spune cat de mult iti iubesti perechea este si daruirea unei carti, scrie o dedicatie pe acea carte si isi va aduce mereu aminte cat de mult il/o iubesti.
  • Pregateste-i o felicitare persoanlizata, o fotografie cu voi doi, un colaj cu toate pozele voastre preferate, in felul acesta ii arati ca te gandesti la el/ea tot timpul si ii dovedesti iubirea.
  • Inrameaza fotografia voastra preferata si daruieste-i acest mic cadou.
  • Daca vrei sa faci un gest romantic retro, trimite o scrisoarea de dragoste prin posta. Chiar daca locuiti impreuna, ar fi o mare supriza sa descopere si sa citeasca niste randuri scrise la persoana iubita.
Gata, nu divulgam mai multe idei, lasam sa-ti zburde creativitatea catre persoana iubita.

Inscrie-te la concursul Tu si perechea ta de pe Heyo.ro si poate ii faci o supriza prin castigarea concursului!
6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Eu am aplicat alt principiu in viata mea, si anume, fa ca nici o zi sa nu semene cu celelalte, si ca un mic amanunt, eu insami am facut ceva cu mine, mici schimbari de' imagine '. Nu intru in amanunte, dar eu m-am temut mereu de monotonie, n-am vrut sa 'copilarim pe aceeasi strada', am vrut 'sa traim pe aceeasi strada'.

| Mina a răspuns:

Este destul de simplu: o vorba frumoasa spusa la momentul potrivit, o imbratisare, o simpla privire plina de tandrete... Lucrurile simple conteaza.

| calubalan a răspuns:

Incredere si respect pentru si fata de cel de langa tine va face fiecare zi un valentine day vesnic!

| Dj Boalca a răspuns:

Pur si simplu fa un compliment si o sa fie bine pentru amandoi

| MatZa_9035 a răspuns:

Da, intr-adevar noua fetelor ne place sa primim flori, sa fim iubite. dar si complimentele ajuta f mult.

| svetik a răspuns:

E bine spus doar ca nu prea se respecta toate astea