| BlancaFantasma a întrebat:

Cum sa ma port cu el? De ce colegul meu care a zis (asta vara)ca nu ma place si nu putem fi decat colegi, se baga in seama cu mine? ok, stam in aceeasi banca dar eu il ignor, caci daca ma uit in ochii lui ma emotionez si nu pot sa nu zambesc cand ma uit in ochii lui.eu nu l`am intrebat aproape nimic mai ales azi ca am stat doar noi 2 in banca, deoarece sora lui a lipsit, si el ma tot intreba cat mi-a dat la un ex la mate, ce carti am cumparat pentru scoala, etc.Mereu cand ma intreaba de vorba eu il privesc fix in ochi sa vad cu reactioneza dar apoi imi vine sa las capul in jos. nu zic ca e mare lucru, dar dupa ce a zis ca nu ma place, credeam ca nu va mai vorbi asa mult cu mine.inainte ne intelegeam super, pana cand a aflat ca il plac.il vedeam mereu asta vara ca se uita la mine in ore.mentionez ca nu a avut niciodata prietena desi are 18 ani si e frumos.Cum sa ma port in asa fel incat sa "simta" ce eu chiar as fi putut fi fata potrivita pentru el? am incercat sa ma aranjez mai mult la scoala, sa nu-l bag in seama, dar nu stiu. mi-ar fi placut sa fiu cu el si inca nu m`am resemnat cu gandul ca nu ma place poate ca interpretez eu gresit dar deseori il vad ca se uita la mine, sau poate doar mi se pare.nu stiu azi ma uitam printr`o revista si cand am ridicat privirea el se uita la mine.sau poate la altcineva nu stiu nu imi dau seama deloc.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place din ce povestesti tu, lasa lucrurile sa decurga normal si mai vedeti voi pe parcurs ce se intampla intre voi

Răspuns utilizator avertizat
| Robeee a răspuns:

Avand in vedere ca nu a avut nici o prietena pana acum, sigur nu stie cum sa te ia... incearca sa il intrebi direct in fata de ce se comporta asa, iti zic eu ca va mergewinking