| AlisaMircea a întrebat:

Cum se calculeaza pensia alimentara daca tatal locuieste in strainatate si nu se cunoaste adresa si locul de munca?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu se poate face dovada castigului indemnizatia de intretinere se calculeaza la salariul minim brut pe tara garantat la plata, in prezent acesta este de 670 lei, din care se scad contributiile la fondurile speciale si impozitul si poate fi de maximum 125 lei pentru un copil, daca este numai unul. Numai bine!

| brokenkid a răspuns:

Se ofera cea minima de la stat, in jur de 100 de ron este.deci putin