| A7n7d7r7a a întrebat:

Cum se comporta un baiat atunci cand este indragostit? Ma refer la baieti mai maturi in jur de 25, nu la pusti de 14-15 ani

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Eu cand eram indragostit imi batea inima foarte tare si aveam mainile reci cand vorbeam cu respectiva, iar in rest ma comportam normal, dar parca simteam o energie in plus happy

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mna,ala e barbat nu baiat laughing deci hotarastete.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

In primul rand, mai matur.Nu mai te gandesti 1000 de ani pana sa discuti cu persoana de care iti place.Cel putin asa vad eu lucrurile, sper ca nu am pierdut 21 ani in ideea asta laughing

| iSwag a răspuns:

Da' ce, noi astia de 14 ani ce-avem?
Eu, dupa ce ma indragostesc ma trezesc din vis si imi dau seama ca nu trebuie sa fugi dupa fete. Lasa-le sa vina la tine.

| DjNick112 a răspuns:

Fiecare se comporta diferit, dar daca stau sa iti scriu cum m-am comportat eu cand eram indragostit, iti trebuie sa citesti 3 ani laughing am explicat undeva acest lucru, am sa dau copy-paste, poate este ceva ce nu are legatura cu intrebarea ta, dar ai sa ingnori, selecteaza doar ce iti trebuie, am vorbit despre mai multe chestii

***[...]am trecut prin niste momente, imi venea sa mor si nu puteam, ceva de genu, ma simteam ca un mort viu, ca un om care e pe moarte si totusi nu poate sa moara. Ma indragostisem de o fata din clasa a 8-a, pana in clasa a 11-a (in tot acest timp am refuzat toate fetele, desi nu puteam considera ca am prietena) nu i-am spus nimic, asta chiar daca din ce in ce mai tare ma indragosteam de ea, nu i-am spus nimic, in timpul asta ne vedeam, vorbeam, eu gaseam motive sa vorbesc cu ea, faceam proiecte pentru ea, si asa mai departe, voiam sa o vad, sa o strang in brate, dar nu se putea, atat de tare eram indagostita de ea, incat eram in stare sa-mi dau si viata pentru ea, vorbesac pe bune, odata ce o vedeam simteam cu ma luau dracii ca sa zic asa, tremuram tot de emotii, nu ma puteam linisti, eram varza pe langa ea, nu stiu daca banuea ceva, doar ea site, si nu voiam decat sa o vad, simteam ca explodez de indragostit ce eram, acum daca o mai luam in brate, sau de mana (lucru care era imposibil), era ca o comoara, eram cel mai fericit din lume, simteam ca luam in brate intreg universul, nu pe ea (mhm...sa strangi o persoana in brate cand esti indragostit la maxim si dupa atat atimp cum e? Dupa imaginatia mea, cred ca simteam ca luam ceva in brate, ceva foarte usor, si pur si simplu ma topeam in timp ce o tineam in brate, nu mai gaseam cuvinte, stateam mut tot acel timp, sa nu merg mai departe cu imaginatia si sa zic ce simteam daca o sarutam dupa atata timp), doar cand ma gandeam aveam un sentiment in mine ca si cum as fi pe alta planeta (ce sa mai zic cand vad ca toata lumea in ziua de azi vor sa faca numai sex, dupa care sunt traumatizati de teama ca sa nu ramana fetele insarticate chiar aici am vazut multe cazuri, sau ca altii regreta nespus ce au facut, iar ceilalti intreaba: "Cum e? Nu doare?" si asa mai departe, ce sa mai spun, nici gandul nu imi era la asa ceva, nici un mic gand al gandului ala mic, nu stiu cum sa ma exprim, de parca nu stiam de sex, cam asa era), intr-un final i-am spus (desi stiam raspunsul ei) si bineinteles ca mi-a spus ca are prieten, nu stiu ce, in fine, ideea e ca eu de atunci 3 ani nu mai aveam liniste, sa nu zic la inceput, in primul an, s-a si suparat pe mine la un moment dat pentru ca insistam, si ma vedeam cu ea in autobuz, nu ma baga in seama, iar eu nu imi mai puteam sapani emotiile, nu imi doream sa o mai vad doar pentru simplu fapt ca nu imi puteam sapani emotiile, tremuram tot, chiar si acum mai simt ceva pentru ea, greu mai trece, dar acum ne-am impacat, vorbim ca amici, a trebui sa accept, nu am ce face. Inca imi pare rau pentru ca nu stiu daca am sa mai iubesc o fata atat de tare, va ganditi putin? In ziua de azi te-ai intalnit cu o fata, ai schimbat 2 vorbe, seara mai faci si sex cu ea, si gata, o schimbi, in schim, dupa 3 ani sa spui primul "Te iubesc" sau sa o strangi in brate stiind ca explodezi de fericire nu alta, sa o saruti dupa atata timp, asa ceva nici in basme nu mai vezi, placerea e mult mai mare, oricum degeaba explic atata ca nimeni nu poate sa inteleaga."

Am spus asta sa demonstrez ca da, poti iubi un om fara sa te bazezi pe situatia materiala, sex si alte chestii, chiar si frumusete, frumusetea trece, stii cum e "Nu alege fata cea mai frumoasa, alege fata care iti face viata cea mai frumoasa" iar daca stau sa ma gandesc bine, e foarte adevarat, cat timp esti indragostit de o prsoana, tie ti se pare cea mai frumoasa din lumea asta, chiar daca altii spun ca e urata, importat e tie sa iti placa.

Multi se prefac ca iubesc doar pentru ca are bani, si ce ati mai spus voi, insa, cineva care are sentimente pentru tine are mult mai multe motive sa te iubeasca, si aici as putea sa scriu un roman...

Vorbesc din perspectiva mea... Mai baieti, o fata este o creatie extraordinara, daca stii sa o pretuiesti ai langa tine o comoara, daca nu, e doar un obiect de pat care te satisface, si bineinteles, cand te plictisesti de ea o schimbi. O femeie are puterea sa te faca fericit, o femeie are puterea sa te scoata dintr-o stare amarata, cand esti la servici si ai avut o zi naspa, cand ajungi acasa nu vrei decat sa te intalnesti cu ea, nu vrei decat sa o vezi pe ea, nu vrei decat sa o strangi in brate si iti treace starea care ai avut-o si iti aduce fericirea, si asta reuseste fara sa faca fara prea mare efort (pot sa dau exemple pana dimineata).
O fata trebuie sa se simta protejata, sa fie protejata (de prietenul ei, si aici nu fii bădăran si nu te gandi la sex), trebuie sa te reindragostesti de fiecare data cand o vezi, trebuie sa fie de fiecare data speciala pentru tine, TREBUIE SA O VEZI DUPA CATIVA ANI CA SI CUM AI VEDEA-O PRIMA DATA, trebuie sa o cuceresti tot timpul, trebuie sa ai grija de ea mereu, sa-i fii alaturi non stop, la bine si la rau, iubeste-o pentru modul ei de a fi, pentru cum se comporta, pentru modul in care merge, pentru gesturile ei, pentru ca iti zambeste cand te vede, pentru modul in care iti vorbeste, pentru vocea ei (inca 3 zile de povestit).

Sunt multe persoane care gasesc diferite scuze, ba ca nu ai venti la intalnire la timp, sa ca iti trimiti prea des mesaje (continuati voi) sa va zic ceva. Persoana care te vrea va gasi mereu motive sa te tina, chiar si cel mai penibil motiv, dar va gasi (pentru ca are parul lung, pentru ca iti trimite mesaje dimineata si seara..etc sau oricare alt motiv). In schimb, o persoana care nu te vrea, va gasi mereu motive sa te indeparteze, deci sa nu va faceti griji, e de bine, inseamna ca nu e pentru voi si decat sa va despartit mai arziu sa suferiti mai mult, mai bine acum.

Ma inspaimanta cand vad ce se petrece in ziua de azi, daca te uiti putin la intrebarile din sectiunea "dragoste si sex" vezi o gramada de intrebari legate de asta, dar ce e mai naspa, ca puse de persoane de la 12 ani in sus, fie ca a ramas insarcinata, fie ca vrea sa faca avort, fie ca regreta nespus gestul care a facut, fie ca nu stie daca e insarcinata sau nu, si sta cu stres, fie ca vor sa se ucida si asa mai departe. Si sunt unii carora ii pare extrem de rau pentru ce a facut, ca a ramas insarcinata, sau ca si-a dat seama ca tocmai a fost folosita si asa mai departe, si culmea, ca nimeni nu invata din asta, tot atatea persoane chiar aici posteaza ca vor sa isi inceapa viata sexuala de minci si pun tot felul de intrebari. Pe mine ma amuza un lucru, toata lumea e fericita inainte de asta, dar dupa, vezi ca toata lumea sta stresata de teama sa nu fie insarcinata, sau ca intampina diferite probleme, e incredibil

Cu siguranta multi carcotasi vor comenta impotrivva mea la ceea ce am scris eu aici, totusi.....pentru cei care prietena/prietenul nu inseamna nimic mai mult decat un instrument de pat care sa va satisfca placerile, mai bine nu comentati intul! happy (scuze pentru greseli) ***

| A7n7d7r7a explică (pentru DjNick112):

Woww... Sincer, nu ma asteptam la un asemenea raspuns. Asa e, sunt foarte multe lucruri, dar am citit tot si iti dau foarte mare dreptate. La 12 ani stateam pana tarziu la poarta jucandu-ma cu copiii vecinilor, aproape nici nu stiam ce este sex-ul, restul nici atat!
In fine...iti multumesc ca mi-ai aratat ca exista si baieti de genul acesta, atat de sensibili si profunzi happy Esti un baiat deosebit (in ciuda greselutelorwinking )

| DjNick112 a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

(Mi-am cerut scuze din timp pentru greseli, nu mai aveam rabdare sa corectez si am scris foarte repede laughing ) cu siguranta ca am mai uitat sa mai povestesc cate ceva...

Mie mi-a facut placere sa povestesc, mai exista si fete si baieti care sa iubeasca cu adevarat (aici cuprinde tot ce am scris) acum depinde de fiecare ce cauta... Si eu iti multumesc! happy

| DjNick112 a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

Am uitat sa precizez, rar mai impresionez pe cineva cu asa ceva, fapt la care nici eu nu ma asteptam. Tot respectul pentru tine si tu esti unul din acele persoane happy