| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac copiii? Va rog sa-mi raspundeti corect si clar nu vreau altceva, de exemplu: ii aduce barza.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand o femeie si un barbat se iubesc sau doar au impresia ca se iubesc, ei fac dragoste (sau sex). Penisul barbatului patrunde in vaginul femeiii si acolo lasa sperma. Sperma contine niste celule, numite spermatozoizi care se unesc cu o celula formata in ovarul femeii, celula numita ovocit sau ovul. Astfel rezulta un embrion, adica un viitor copilas, care se va dezvolta timp de 9 luni in uterul mamei lui si apoi se va naste.

84 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| robby212 a răspuns:

Cand o femeie si un barbat se iubesc sau doar au impresia ca se iubesc, ei fac dragoste (sau sex). Penisul barbatului patrunde in vaginul femeiii si acolo lasa sperma. Sperma contine niste celule, numite spermatozoizi care se unesc cu o celula formata in ovarul femeii, celula numita ovocit sau ovul. Astfel rezulta un embrion, adica un viitor copilas, care se va dezvolta timp de 9 luni in uterul mamei lui si apoi se va naste.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Pruncii cresc si se transforma in copilasi printr-un proces.
Insa cred ca te-ai referit la reproductie. Uite ca nu e cu barza, asta e un simbol si o momeala pe care ne-a si spus sa nu o credem. Pe asta nu o stiu chiar bine nici nu mi-am propus dar din cate am auzit e asa. 2 oameni se culca. SI se face fecundatia (spermatozoid, ovul). Apoi ala tot se dezvlta de la monozygot de oocit la celula, la elmbrion, fat si apoi se poate naste.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Stiu ca oameni se trag din parintii lor cam de cand ma stiu, sunt inca un copill, insa la 4 ani am aflat restul (cum se dezvolta si fecundatia)

Alte răspunsuri
| Daf_Adrian_1997 a răspuns:

Copii, multi parintii isi doresc un copil macar, sau doi. Asa ca ei, fac 'dragoste' sau 'sex'. Barbatul baga penisul in 'locul special' al femeii, acolo lasa 'laptele' si peste 9 luni iese copilul. De cele mai multe ori, iese o fata. Nu un baiat.

| albert1999 a răspuns:

Fara prezervativ si anticonceptionale

Alte răspunsuri
| Magda02 a răspuns:

Se face prin sistemul reproducator. barbatii au : doua testicule 2 canale, prostata si veziculele seminale produc lichidul in care inoata spermatozoizii, un peniscare este strabatut de uretra (canal urinar), sperma se elimina din penisul aflat in erectie, prin procesul de ejaculare, am uitat sa spun ca testiculele se afla in exterior intr-o punga de piele numita scrot si produc neincetat celule sexuale barbatesti adica spermotozoizi. femeile ai:2 ovare care se afla in abdomen siproduv o data pe luna o celula sexuala feminina adica ovul, doua trompe urinare, un uter acici se dezvolta copilul, un vagin este locul actului sexual, o volva care este organul extern.

Alte răspunsuri
| αℓℓуηυттѕα a răspuns:

Nu nu ii aduce barza

Alte răspunsuri
| Alexa_Alexandra_1994 a răspuns:

Copii se fac prin sex

| Lenusa a răspuns:

laughinghahahahahahahahaha ce intrebare

Alte răspunsuri
| marcusalin74_3431 a răspuns:

laughing prin sex se fac

| Stefanuca_Dany_1999 a răspuns:

O sa afli cand vei fi mai mare!

| Andrei_Alex_2002 a răspuns:

Se fac prin sex..nu ii inteleg pe cei care zic "O sa aflii cand cresti" de ce dracu sa minti? _De ce sa te ascunzi? De la 3 ani stiu si e ok..maica-mea nu a ales sa ma minta si sa inventeze povesti...acei parintj care mint sunt chisr frustrati, le e rusine de propriul copil si chiar au o problema