| anonim_4396 a întrebat:

Cum stii ca esti indragostita?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Pai sa-ti dau niste semne... te gandesti la el constant, iti pasa de el, ii accepti si obiceiurile mai putin placute, comunicati foarte bine, nu te incanta in mod deosebit prezenta altora, nu te deranjeaza sa faci mici compromisuri...si multe altele...hee hee

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Esti...cumva prima oara? Te felicit si te "invidiez"! Ce dor mi-e si mie de feelingu` asta... Tu n-ai citit nici o carte in care un personaj era indragostit? In fine, e cam greu sa te inseli, te gandesti tot timpul la el, vrei sa fii cat mai mult timp cu el, sa te stranga in brate, sa te sarute, sa-ti faca complimente, esti "aeriana=distrata", poti simti ca plutesti, mai ales daca si el e, la randul lui, indagostit-pe bune! de tine... Incearca totusi sa ramai si, macar un pic, mai rece si rational-analitica, pentru ca daca nu e bine, sa nu "cazi" emotional, si sa suferi, ar fi pacat si destul de dureros...+ "doliul" de dupa faza asta... Iti tin pumnii sa va fie bine si mai scrie-ne, daca vrei! Cred, de asemenea ca ti-ar fi foarte folositoare carte colegului meu, Dr. Cristian Andrei> "Lectii particulare", o gasesti la librariile Humanitas sau si Carturesti. Psiho

| mariazet45 a răspuns:

Nu iti e foame daca nu mananca el, intr-o conversatie cu prietenii din 2 vb 3 sunt cuvintele care le spui despre el, te uiti des in oglinda, te intrebi ce ii place, ce doreste si cauti sa ii faci toate poftele, sper sa fie si invers pentru ca daca nu e asa vei avea de suferit

| beba a răspuns:

Imi amintesc ca eu radeam pe strada, fara nici un motivhee heepentru ca ma gandeam la el si la cat de bine ne intelegem; cati n-or fi crezut atunci ca is nebunalaughingdar eu eram doar indragostitahappy

| monicaclaudia a răspuns:

Nu maninci nu dormi te gindesti non stop la el intr-un cuvint traiesti pentru aialalta persoana laughing cum s-ar zice

| Teardrop:] a răspuns:

Pai cand esti indragostita te comporti alt fel...de exemplu esti visatoare, aeriana, nu prea esti atneta, te gandesti numai la baiatul de care esti indragostita, nu ai pofta de mancare, nu poti sa dormi...etcwinkingtongue

| LittleZyzy a răspuns:

Esti tot timpul fericita, te aranjezi mai mult cand iesi afara, si cand il vezi ti se inmoaie picioarele.si poate chiar te inrosesti depinde de cat de emotiva esti blushing

| somebody a răspuns:

... fluturasi mami fluturasi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand simti furnici in stomac la italnitire, cand respiri adanc inainte sa vorbesti cu el, cand spui "buna seara" in creierii diminetii, esti indragostita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa faci sa nu mai fii indragostit.adica sa fii impreuna q persoana aia da sa nu mai ai efectele acelea de insomnie, fluturasi si toate cele care leati enumerat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaaai cat de frumos e... Sunt indragostita pentru prima oara. Cam tarziu ce-i drept avand in vedere ca am 25 de ani. Nu mananc, nu dorm, iar daca adorm primul lucru la care ma gandesc este el, vorbesc numai despre el, toti cunoscutii mei stiu ca sunt indragostita. In momentul asta nu cred ca ar exista ceva care m-ar putea face sa il privesc cu alti ochi sau Doamne fereste sa imi treaca indragosteala. E prea frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu nu stiu daca sunt indragosita. Adica el nici nu ma baga in seama dar de ceva zile ma simt ciudat adica ma doare stomacul desi nu mi-e foame, ma gandesc mereu la el si daca stiu ca il voi vedea, incep sa-mi tremure genunchii aaaaaa si cand aud de el ma simt asaaaaaa rusinata sau nu stiu cum daca imi puteti raspunde pleeze va rog lasa-ti raspuns aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dintr-un grup de 100 de oameni, privirea ta va cauta sa-l gaseasca tocmai pe acela happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il iubesti cum sa te bagi cu el in seama adica sa va cunoasteti

| ReapWhatYouSow a răspuns:

Devii innebunita de un anume "EL",nu te poti concentra la treburile zilnice din cauza lui, incepi sa-ti inchipui intalniri romantice, saruturi si alte bazaconii cu "voi doi"si adormi auzind in gand glasul sau.

| andrea24 a răspuns:

Pai...in primul si primul rand abia astepti sa vezi pers iubita, rosesti la fata cand vorbesti despre el/ea (experienta mea) si mai si simti fluturasi in stomac.

| Moldovan_Cristina_1983 a răspuns:

Asta ma intreb si eu