| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi s-ar parea o relatie intre 2 fiinte din tari diferite cum ar fi sa fie ea din China si el din Romania? Am dat de o chinezoaica pe Facebook si am vorbit cu ea, vorbea bine limba romana si vrea sa ne si vedem, voi ce credeti?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data discuta cu ea si live, prin video si sunet, atunci vei afla mai multe.

| GdX a răspuns:

Faceti si o conversatie live, si vezi apoi daca mai doresti sa te intalnesti cu ea. Daca inca mai doresti, du-te si te intalneste, nu te opreste nimeni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e vreun Vasile care cauta naivi pe net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad problema. Si eu timp de aproape 3 ani m-am iubit cu o tipa din California,USA. Tot asa,vorbea fluent romana pentru ca era din mama romanca. Numai ca noi ne-am cunoscut in Romania. Am fost si eu in America,a venit ea din nou in Romania,am mers din nou in SUA si m-am tot plimbat cu avionul mai ceva decat cu tramvaiul. Dar sfarsitul... Sfarsitul nu a fost unul cu final fericit.

Ea si parintii ma vroiau NUMAI in SUA. Vroiau sa ma stabilesc acolo. Dar in ciuda faptului ca am incercat sa fac ceva, nu s-a putut. Ca am facut ceva gresit, ca am fost noi prea prosti, necunostinta de cauza... Dar am avut probleme cu USCIS. Si uite ca totul s-a terminat, dar eu inca suspin...

Si uite povestea pe scurt a unei relatii la distanta. O relatie care a durat...ce sa vezi. Aproape 3 ani. Dar trebuie sa ai nervii ca betonul pentru asta. Macar am ramas cu amintiri. Am vizitat America. Mai mult de jumatate din SUA.

In cazul tau., ce sa zic. Ati vorbit numai. Sa va intalniti face to face, apoi...

| JustStitch a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ea e in Romania acum mai exact in Bucuresti

| CISCO a răspuns (pentru JustStitch):

Vezi-ti de treaba ta linistit e plin bucurestiul de chinezarie cautati o romanca face tot ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mergi si intalneste-te cu ea.

| DryIce a răspuns:

Cata tu esti?

| CrappinMorth a răspuns:

Mi se pare destul de ok. Depinde si de fata. Eu sunt impreuna cu o chinezoaica de cateva luni, dar in Anglia.
E putin mai greu pentru ca ea e mai "western", are o cultura diferita si nu suporta unele chestii pe care le fac, pe care le faceam cand eram in Romania. Adica sa ciupesc alte prietene mai apropiate de fundulet sau alte d'astea, in gluma, bineinteles, pe care le-ar putea intelege ca flirting pentru ca eu flirtez fara sa-mi dau seama.
Deci ai grija ce actiuni faci pentru ca au consecinte.
Dar, cum am mai zis, depinde si de fata. Poate prietena ta o fi mai intelegatoare. Bafta.