| MariaElena555 a întrebat:

Daca ai avea o relație de 3 ani, și relația asta nu ar mai merge, acum de Crăciun altcineva te invita la munte, ai merge cu acel altcineva? Știind ca actualul prieten tea făcut sa suferi, l-ai lasa singur de sărbători?

8 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Te-ai gandit la ce vei obtine procedand astfel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a facut sa suferi chiar acum de sarbatori nu trebuie sa faci si tu la fel. Vorba aia razbunarea e arma prostului spune-i sa-si cearaca scuze si mai vedeti voi ce face-ti pe parcurs

| frostxtq a răspuns:

Mi se pare o idee cretina sa mergi cu altcineva stiind ca ai o relatie de 3 ani. Ai stat totusi 3 ani cu acea persoana, asta inseamna ca intre voi e mai mult decat acele mici perioade cand te-a facut sa suferi. Daca mergi cu altcineva relatia ta de 3 ani se va duce pe apa sambetei, pentru ca in mod garantat vei face si alte lucuri odata ce ai ajuns acolo si nu il ai pe iubit langa tine.
Daca nu mai poti, desparte-te de el si du-te la munte, cel putin ai fi o persoana integra si cu bun simt.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

In primul rand, lamureste lucrurile cu actualul. Nimeni nu merita sa sufere atat, mai ales de Craciun. Daca aveti o relatie de 3 ani e si mai dureros. Gandeste inainte sa actionezi.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Deoarece te-a facut sa suferi, da, pentru a vedea ce a pierdut prin suferinta provocata.

| rox13yy a răspuns:

Nu inainte sa ma despart cu el.De ce as mai sta cu el daca ma face sa sufar? Daca tot vreau sa merg undeva sa ma distrez cu altcineva mai bine o fac corect, decat inselandu-l.

| Scintilla a răspuns:

Nu,nu as face asta de dragul anilor petrecuti impreuna, datorita momentelor frumoase. Si nu inteleg din moment ce relatia nu mai merge de ce mai continui sa faci parte din ea?

| KissAndor a răspuns:

Dupa parerea mea: Prima data ar trebui sa vorbesti cu el si sa lamuriti lucrurile. Gandeste-te bine daca tu vrei sa m-ai continui cu el si daca m-ai tii la el cu adevarat. Dupa ce vezi concret cum stau lucrurile poti sa te hotarasti m-ai bine, nu face acest lucru numai ca sa te razbuni sau s-al vezi si tu la randul tau suferind. Dupa o despartire eu cred ca este necesar o perioada de liniste, "vindecarea sufletului" asta daca chiar l-ai iubit, daca nu poti sa mergi linistita... desi eu zic ca conteaza de cat timp il cunosti pe acest "noul" tip si ce ganduri ai avea cu el... Pace