| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Daca am terminat liceul primesc alocatie si in luna iulie?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului si daca ai implinit anterior 18 ani nu mai primesti alocatia de stat pentru copii, asa ca nu o sa primesti pe luna iulie.

| raMLesS a răspuns:

Dacă ai împlinit 18 ani mai primeşti o lună alocaţie după numai.

| angelcore a răspuns:

Alocatie primest inca o luna dupa ce ai implinit 18 ani

| xLittleKidd a răspuns:

Da, ultima alocaţia o vei primi în luna iulie.

| abyaby222 a răspuns:

Depinde cand ai împlinit 18 ani. Sora mea a împlinit in Septembrie si a terminat si ea liceul. Poate va mai primi luna viitoare. Dar nu este sigur. Mai Primești următoarea luna dupa ce termini scoala, asa cred. Oricum pe cand ne mărește alocația nu o sa mai primesti.

| DedectivulTPU a răspuns:

Alocatia tio da pana la varsta de 18 ani