| JeSa a întrebat:

Daca mai toti prietenii vostri s-au pus la casa lor ori s-au deplasat mai la ceva kilometri de orasul natal, chiar - altii apeland la occident si voi a-ti ramas inca soli, ne'avand nici pe cel mai bun prieten/-a langa voi, ce-ati face in acest caz?!, le-ati urma calea, ehh cu casatoritul, cred ca toate la timpul lor-nu e musai, dar cum a-ti face sa treceti si peste?!

Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

Resemnarea inseamna renuntarea la lupta, deci NU, cat despre autocompatimire, ea este un pas inainte de depresie! De ce? Prietenii sunt prieteni, oriunde in lume ar fi ei, legaturile se mentin in secolul comunicatiilor usoare, daca sunt adevarati prieteni, iar distanta nu schimba sentimentele de prietenie! Viata ta isi va urma cursul ei normal, prieteni iti vei face si altii si va veni si momentul casatoriei, atunci cand TU vei hotara ca e momentul ideal pentru asta si nu legat de actiunile prietenilor! Oare ei au hotarat in functie de tine viata lor?

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Odata si odata va veni si vremea cand te vei casatori, fortat nu cred ca ti aduce nici un avantaj, cred eu, si putina libertate nu strica nimanui, insa daca as ramane fara prieteni, as incerca sa-mi fac altiihappy

| JeSa explică:

Buna dragilor, sincer nu m-am dat ca drept ex. pe mine, doar a fost o intrebare inspirata de ceia ce tot aud si vad prin jurul meu, in'fine, multumesc de argumente, sunteti buni!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca majoritatea prietenilor mei sunt mai mari nu inseamna ca nu am si mai mici. Pleaca unii la care tin, apoi voi pleca eu, lasand pe altii acasa.

| rozalia25 a răspuns:

As pastra legatura cu ei, si in acelasi timp mi-as face noi prieteni. Nu vad unde e problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imita pe nimeni. Pastreaza contactul (din experienta mea e cel mai greu de realizat), incearca sa-ti faci si alti prieteni. De pe TPU, cine stie... happy