| Laurretta a întrebat:

De 2 săptămâni mă întâlnesc mereu la automatele de la școală cu un tip simpatic care este mereu împreună cu o fată care se foloseste de o cârjă din cauza unui picior. Când trec prin fața lui mereu mă privește mai lung. Cum aș putea intra în vorbă cu el.
p. s. Cu tipa aceea e doar prieten.

Răspuns Câştigător
| Simo0 a răspuns:

Păi, te bagi,, accidental" în el ca să te observe(nu te bagi tare). Şi pe urmă poţi să o întrebi pe fată ce a păţit la picior, şi aşa, încet, încet o să vă împrieteniţi.

11 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Cel mai bun raspuns e al lui Rusus, asa ca da-i fundita! asa as fi raspuns si eu
. Succes!

| AliceThai a răspuns:

Incearca sa-i zambesti data urmatoare

| Simo0 a răspuns:

Deci, ce ai făcut până la urmă?

| Laurretta explică (pentru Simo0):

Nu l-am mai intalnit deloc, l-am vazut doar cand trecea prin fata geamului clasei mele si tot imi zambea. in rest nimic, nu am reusit sa intru in vorba cu el sau sa aflu cum se numeste sad

| Simo0 a răspuns (pentru Laurretta):

Off!sad Şi nu ştie nimeni din clasă sau din prietenele tale cum îl cheamă? Mai aşteaptă şi poate,, destinul'' v-a acţiona!

| Laurretta explică (pentru Simo0):

Colegele mele nu l-ar observa niciodata! Tipul de care îmi place nu este chiar așa frumos sau popular și ele se uită doar după astfel de tipi. Da, așa am de gânsd să fac, deși v-oi încerca să aflu facebook-ul său.

| RMihai a răspuns:

Intreab-o pe ea ce a patit la picior,daca tot o vezi zi de zi,esti curioasawinkingsi asa faci si cunostina cu el(imposibil sa nu vb cu tine)sau uita-te la ce cafea isi cumpara si urmatoarea data cand picati acolo,ii spui "acelasi sortiment?, ceva de genu, te legi de ceva pe momentwinkingde acolo decurge totul de la sine...

| Andreeaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Exact asta mi se intampla si mie...cand il vezi prinde putin TPU.si zii: Buna, Ma numesc... te-am vazut de cateva zile si imi pari simpatic vreau sa stiu daca si tu ma simpatizezi.sau poti sa ii ceri un id de mess pentru a va cunoaste cu mai bine.winking; x

| Andreeaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

P.s.: Nu poti sa ii zici sa te lase. poate o sa creada ca tu nu il placi si atunci o sa para trist.

| AloNe_1012 a răspuns:

Dragutza...Daca imi dai funda. iti voi raspunde la intrebare.
Am trecut prin asta. Si pe mine ma privea luung. si eu i-am zis sa ma lase. Iar el ma dorea mai mult. Nu ma lasa. Asa dupa Ne-am imprietenit am fost si cu el dar m-am despartit dar...nu conteaza...Totul a fost OK.

| albinutza001 a răspuns:

Pai vorbeste cu el ce naibaaa